Filmowy Maraton Praw Człowieka

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Grupa krakowska Amnesty International zaprasza na bezpłatne, otwarte dla wszystkich projekcje filmów dokumentalnych w ramach Filmowego Maratonu Praw Człowieka. Pokazom będą towarzyszyć krótkie prelekcje i dyskusje wokół poruszanych w filmach tematów.

HARMONOGRAM

15 października, godz. 20:00
„Ostatni w Aleppo” (2017, 104')
Wprowadzenie: Anna Wilczyńska, współautorka bloga Islamista, arabistka, odwiedza ośrodki dla cudzoziemców w Europie i Azji, pisze reportaże na temat migracji. W 2017 w ramach współpracy z organizacjami humanitarnymi odwiedziła Syrię.
Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo”, to członkowie Białych Hełmów, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. [za Against Gravity]
 „Ostatni w Aleppo” otrzymał aż cztery nagrody na 14. edycji festiwalu Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix i Nagrodę Dokumentalną Warszawy, przyznawaną przez publiczność.

Kolejne pokazy (m.in. filmy „Polyland”, „Brakujące zdjęcie”, „Dobry listonosz”) w co drugi poniedziałek, od 29 października aż do 10 grudnia.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Amnesty International Kraków i Kino Paradox na ul. Krupniczej
  • 2150421481898860
  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<