Wystawa Główna MTG 2018. Zanurzeni w obrazach

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 6 lipca 2018, 18:00 - niedziela, 26 sierpnia 2018

Wizytówką tegorocznej Wystawy Głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki jest hasło Immersed in Images / Zanurzeni w obrazach. Zwraca ono uwagę na bogactwo współczesnej ikonosfery, które znajduje swój wyraz w pracach artystów z całego świata. Pozwalają oni publiczności zanurzyć się w niezwykły świat doznań i obserwacji, komentarzy odsłaniających różne aspekty współczesności, przetworzeń i zawłaszczeń, z których zbudowana jest obecnie kultura wizualna.

Odnosi się ono także do wszechogarniającej potęgi obrazu, który wciąga odbiorcę w niezwykły świat, pozwalając przeżyć i doświadczyć nowych wrażeń, poznać inny punkt widzenia, spojrzeć na rzeczywistość z odmiennej perspektywy.

W ramach wystawy zaprezentowane zostanie 257 prac autorstwa 115 twórców z 30 krajów świata, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie wspaniałej przestrzeni dialogu międzykulturowego, który aktualizuje się w formach wizualnych i różnorodności estetyk preferowanych przez twórców ze wszystkich zakątków świata.

Wystawa stawiać będzie także pytania o pogranicza medium graficznego, problematyzując relację pomiędzy grafiką i rzeźbą, instalacją, malarstwem czy sztuką wideo.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<