Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 9 grudnia 2019 - niedziela, 23 lutego 2020

W tym roku pokonkursową wystawę szopek krakowskich można oglądać w Celestacie.

5 grudnia 2019 roku u stóp pomnika Adama Mickiewicza w Rynku Głównym pojawią się wyjątkowi twórcy ze swoimi wyjątkowymi dziełami. Co roku, w pierwszy czwartek grudnia z samego rana pod pomnikiem Wieszcza stawiają się szopkarze by zaprezentować miłośnikom krakowskich tradycji swoje prace podczas Konkursu Szopek Krakowskich. Od wielu lat o miano najlepszego twórcy rywalizują nie tylko dorośli i doświadczeni szopkarze, ale również dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 8 grudnia 2019 roku o  godz. 14.00 w Pałacu Krzysztofory, po czym wyruszy korowód do Celestatu (ul. Lubicz 16), gdzie o godz. 16.00 uroczyste zaświecenie szopki w Ogrodzie Strzeleckim ropocznie wernisaż pokonkursowej wystawy.

77. Konkurs Szopek Krakowskich oraz pokonkursowa wystawa Szopki w Celestacie uzyskały honorowy patronat Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.

Wystawa czynna od 9 grudnia 2019 do 23 lutego 2020: pn.-nd. 9.00-18.00

 

 

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<