III Tydzień Piosenki w Krakowie

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 1 sierpnia 2017 - niedziela, 6 sierpnia 2017

Na początku było słowo

Korzenie piosenki literackiej w Krakowie sięgają przeszło wieku wstecz – wystarczy wspomnieć powstały tu w 1905 roku Zielony Balonik. Dla wielu jednak gatunek ten zrodził się kilkanaście lat po II wojnie światowej w Piwnicy pod Baranami. Nie zagłębiając się w chronologię, tradycje te są wciąż żywe, o czym przekonamy się w dniach 1-6 sierpnia w Krakowskim Teatrze Variété. 3. Tydzień Piosenki w Krakowie zapowiada się śpiewająco! 

Zaczynamy od mocnego uderzenia – bohaterem koncertu inauguracyjnego będzie Czesław Mozil. Polsko-duński artysta z charakterystycznym dla siebie dystansem zaprezentuje słodko-gorzki los emigranta. Prowokacyjne, do bólu szczere, ale jakżeż prawdziwe i aktualne. Na drugi dzień pójdziemy w tango! Na festiwalu swoją premierę będzie miał projekt Astor Piazzolla po polsku, czyli Tango w domu wariatów. Jeden z najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji Patryk Sztabiński oraz mezzosopranistka Paulina Grochowska (znana z udziału w 5. edycji „The Voice of Poland”) spróbują połączyć – wydawałoby się odległe – kultury Polski i Argentyny. Swój czas będzie miał także Jacek Wójcicki, który po 23-letniej przerwie wydał płytę z nowymi piosenkami. „To jak zostać ojcem w późnym wieku. Podobno takie dziecko bardzo się kocha” – mówił popularny artysta w jednym z wywiadów o albumie Zaklinam czas. Czwartego dnia czeka nas czar par. Na koncercie Turnau/Zabłocki spółka z o.o. – ze względu na liczne wątki erotyczne – mile widziani są zakochani, zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni. W przedostatni dzień na koncercie Ta nasza młodość w wykonaniu artystów Piwnicy pod Baranami żywić się będziemy wspomnieniami. Scenę zdominuje miłość, tkliwość oraz burzliwa namiętność, przyjdzie też pora na śmiech i łzy. Wystąpi ponad 30-osobowy zespół kabaretu! Na zakończenie festiwalu zaprezentują się artyści Lochu Camelot. To kolejna edycja wieczoru piosenek pod hasłem Och, Camelot! Jak zwykle spodziewajmy się minispektaklu muzycznego o zamkniętej konstrukcji dramaturgicznej.

Ponadto w dniach 1-4 sierpnia zapraszamy do Loch Camelot na wieczorne koncerty-niespodzianki, zaś 5 sierpnia, w rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej nie zabraknie tradycyjnej Lekcji Śpiewania na Małym Rynku. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

PROGRAM:

1 sierpnia
KRAKOWSKI TEATR VARIÉTÉ
19.00 » Spowiedź emigranta, Czesław Mozil; 60 zł
LOCH CAMELOT 20.30 » Miłość ci wszystko wybaczy, Agnieszka Grochowicz; 30/15 zł (karnet 60 zł)

2 sierpnia
KRAKOWSKI TEATR VARIÉTÉ 19.00 » Astor Piazzolla po polsku, czyli Tango w domu wariatów, Patryk Sztabiński i Paulina Grochowska; 50 zł
LOCH CAMELOT 20.30 » Uciekaj moje serce, Joanna Trafas; 30/15 zł (karnet 60 zł)

3 sierpnia
KRAKOWSKI TEATR VARIÉTÉ 19.00 » Zaklinam czas, Jacek Wójcicki; 60 zł
LOCH CAMELOT 20.30 » Bombonierka, Basia Stępniak-Wilk; 30/15 zł (karnet 60 zł)

4 sierpnia
KRAKOWSKI TEATR VARIÉTÉ 19.00 » Turnau/Zabłocki spółka z.o.o., Grzegorz Turnau; 60 zł
LOCH CAMELOT 20.30 » Dopóki Ziemia kręci się, Łada Garpienko; 30/15 zł (karnet 60 zł)

5 sierpnia
KRAKOWSKI TEATR VARIÉTÉ
19.00 » Ta nasza młodość, Piwnica pod Baranami; 80 zł
MAŁY RYNEK 19.00 » Nie masz to jak Pierwsza, nie, 65. Lekcja Śpiewania z artystami kabaretu Loch Camelot*

6 sierpnia
KRAKOWSKI TEATR VARIÉTÉ 19.00 » Och, Camelot!, Loch Camelot; 60 zł

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Organizatorzy: Fundacja Poemat, Kraków - Miasto Piosenki, Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego
  • tydzienpiosenki
  • Bilety: 50-80 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<