11. Noc Teatrów

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 czerwca 2017, 15:00 - niedziela, 18 czerwca 2017

Jedyna taka noc

Czasem bezsenność jest błogosławieństwem. Zwłaszcza gdy nadchodzi 11. Noc Teatrów!

Ta noc do innych jest niepodobna. Godzina mija za godziną, a my oglądamy, przeżywamy, wzruszamy się... W Noc Teatrów (17 czerwca) w zaciszu teatralnych sal zobaczymy kilkadziesiąt spektakli, a w miejskiej przestrzeni weźmiemy udział w licznych widowiskach plenerowych i koncertach. Zważywszy na zwyczajowe kolejki po bezpłatne wejściówki, które rozchodzą się w mgnieniu oka, decyzja musi być szybka! Mamy dla was ściągęJ.

Co się stanie, gdy spotkamy polityka na kozetce psychoterapeuty? Odpowiedź przyniesie błyskotliwa „satyra erotyczna” Psycho-tera-polityka, którą zobaczymy w Scenie STU. W Starym Teatrze Trylogia Jana Klaty zabierze nas w podróż po sienkiewiczowskim uniwersum i skłoni do gorzkiej refleksji o polskim patriotyzmie, a zwiedzając MICET – Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej, poszukamy inspiracji i własnych pokładów twórczej kreatywności.

Teatr im. Juliusza Słowackiego szykuje dla widzów kolejną odsłonę projektu artystycznego Wyspiański Wyzwala poświęconego sylwetce Stanisława Wyspiańskiego, a także zaprasza do odwiedzenia Domu Rzemiosł przy ulicy Radziwiłłowskiej, gdzie zobaczymy nie tylko wystawę, ale i spektakle taneczne Iwony Olszowskiej i Barbary Bujakowskiej. Teatr Bagatela przygotował na kameralnej Scenie na Sarego 7 premierę spektaklu Hollow Shells, czyli angielską wersję popularnej Wydmuszki Marcina Szczygielskiego, zaś na Dużej Scenie zobaczymy uwielbianą przez krakowską publiczność komedię Mayday. Studenci krakowskiej PWST zaprezentują zaś swój spektakl dyplomowy Wspomnienia polskie.

Koniecznie wybierzcie się do Nowej Huty! W Teatrze Ludowym spotkamy bowiem Kotkę na gorącym blaszanym dachu (Duża Scena) i Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (Scena Pod Ratuszem – tak, tak, wiemy, że to nie Nowa Huta…). Warto też zajrzeć do Sceny Stolarnia, gdzie w każdej chwili może wybuchnąć… Beczka prochu! Łaźnia Nowa zabierze nas do Domu Utopii: tam, uzbrojeni w mapę, wyruszymy w podróż do świata przyrody za sprawą instalacji performatywnej Ostatnie zwierzęta. Przed Nowohuckim Centrum Kultury Teatr Ab Intra wystawi Piaskownicę.

W historycznej scenerii Pałacu Biskupa Erazma Ciołka Balet Dworski „Cracovia Danza” zatańczy Pawanę z Szekspirem, a Krakowska Opera Kameralna przybliży barwny świat dawnej podkrakowskiej wsi (Krakowiany, Krakowiany). Z kolei w Krakowskim Teatrze Variété dzięki spektaklowi muzycznemu Variété Film Show przypomnimy sobie najsłynniejsze przeboje filmowe.

Podczas koncertu Księżyc zamyślony, gwiazdy dalekie w Operze Krakowskiej wysłuchamy rosyjskich pieśni m.in. Rachmaninowa, Czajkowskiego i Szostakowicza. W Teatrze Zależnym za sprawą spektaklu Pieśń gminna poznamy historie z miejskich ballad śpiewanych z dawien dawna na podwórkach krakowskich kamienic, ulicach i tramwajach, a w Teatrze Barakah przypomnimy sobie twórczość rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Krzysztofa Bochenka (Czarny pistolet).

Na Rynku Głównym Teatr KTO zaprezentuje jeden dzień z życia współczesnego korporacyjnego pracownika w spektaklu Peregrinus, a na scenie Teatru Zależnego zespół aktorski dyrektora Jerzego Zonia zapewni nam dużą dawkę humoru w pełnej absurdu komedii Stroiciel grzebieni. Nieopodal wieży ratuszowej zobaczymy także inne widowiska plenerowe: Płaczki, czyli poruszający spektakl taneczny Grupy Wokół Centrum, Różę dla Kolombiny Teatru Vis à Vis i żonglerkę ogniową Łuczywo w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Warto również zawędrować do parku Bednarskiego, gdzie Teatr Figur przygotował plenerowe laboratorium cieni i zabawy dla dzieci oraz bankiet jubileuszowy.

Podczas Nocy Teatrów zostanie wręczona Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego, ustanowiona przez Radę Miasta Krakowa, a przyznawana za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru, których miejscem powstania i premiery było miasto Kraków. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest w dziale Kalendarium oraz na stronie internetowej www.krakowskienoce.pl (Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Udostępnij

Więcej

  • Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie Teatru oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<