8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 czerwca 2017 - czwartek, 15 czerwca 2017

Już po raz ósmy Instytut Francuski w Polsce oraz Gutek Film zapraszają na przegląd najciekawszych filmów francuskich ostatnich lat. Przegląd Nowego Kina Francuskiego rusza 8 maja w Katowicach i odwiedzi 12 miast. W programie znalazły się filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych oraz nominowane bądź nagrodzone "francuskimi Oscarami".

Francuskie rendez-vous

Kto ma ochotę na małe rendez-vous z kinematografią znad Sekwany, niech koniecznie zajrzy do Kina Pod Baranami, gdzie zagości 8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego (9-15 czerwca)! Zobaczymy najlepsze francuskie produkcje ostatnich lat, m.in. Fatimę Philippe’a Faucona opowiadającą o losach mieszkającej w Lyonie Marokanki, która – nie znając języka francuskiego – próbuje zapewnić godne życie dwóm dorastającym córkom. Na ekranie zjawi się również plejada gwiazd francuskiego kina: Juliette Binoche w czarnej komedii Martwe wody, Omara Sy, który w obrazie Jutro będziemy szczęśliwi z beztroskiego bawidamka zmienia się w odpowiedzialnego ojca samotnie wychowującego córkę, Audrey Tautou w filmie biograficznym Odyseja czy Gérard Depardieu w kinie drogi (Tour de France). Miłośników animacji nie może zabraknąć na pokazie filmu Czerwony żółw, nominowanej do Oscara poetyckiej opowieści o losach pewnego rozbitka. (Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<