Chodźże nad Wisłę

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 10 czerwca 2017 - piątek, 30 czerwca 2017

To nad jej brzegami kształtowała się historia naszego narodu: w dniach 10-30 czerwca odmieniać będziemy jej nazwę przez wszystkie przypadki! Chodźże nad Wisłę to cykl wydarzeń mających przybliżyć mieszkańcom Krakowa królową polskich rzek. Całość zorganizowana przez Fundację Hals z okazji Roku Rzeki Wisły i towarzyszy obchodom Dni Krakowa.

Świętowanie rozpoczniemy od wspólnego dekorowania mostu Grunwaldzkiego i Dębnickiego wstążkami. A że z Krakowa już „niedaleko do morza”, w trosce o czystość nurtu zwodujemy ekologiczne łódki (11 czerwca). Jak wdzięcznie można śpiewać o „królowej”, przekonamy się w czasie przeglądu piosenki dla dzieci (14 czerwca). Zmagania najmłodszych zakończy występ zespołu Klang.

Przemierzyć bieg Wisłi w jeden dzień? To możliwe jest tylko w grze plenerowej Od źródeł do ujścia (17 czerwca). Ten sam termin zarezerwowany jest także na wieczorne koncerty otwarte na krakowskich barkach. Usłyszymy czołowe zespoły spod znaku szanty i piosenki żeglarskiej. A czy wiecie, że jeszcze w XIX wieku Wisła płynęła dzisiejszą ul. Dietla? Na spacer trasą dawnego koryta rzeki zapraszamy 18 czerwca. Miasto nad Wisłą nad literę „K” – znacie? W kultowy Rejs wyruszymy (również 18 czerwca) podczas seansu w CM im. dra H. Jordana. Tutaj do końca czerwca będzie też można oglądać pokonkursową wystawę fotograficzną poświęconą Wiśle i jej mostom. To co, płyniecie z nami? (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

Miejsca wydarzeń:

  • Przystań „Wiślany Ogród” - bulwar Czerwieński obok mostu Dębnickiego www.rejsykrakow.pl
  • Barka „Arkadia” - bulwar Czerwieński obok mostu Grunwaldzkiego www.arkadia.krakow.pl
  • Barka i Hostel „Marta”- bulwar Wołyński obok mostu Grunwaldzkiego  www.hostelnawodzie.net.pl
  • Przystań wioślarska Klubu Sportowego AZS AWF – bulwar Rodła obok mostu Dębnickiego
  • Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, ul. Krupnicza 38, Kraków

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Fundacja Hals
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<