Studencki Nocny Klub Filmowy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej w studenckim gronie.

3 lutego, godz. 22.45
ZAUŁEK KOSZMARÓW | Nightmare Alley
reż. Guillermo del Toro, USA/Meksyk 2021, 150'
Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle (Cooper) spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę (Collette) i jej męża, byłego telepatę, Pete’a (Strathairn), postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly (Mara) zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry (Blanchett) zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata (Jenkins).

10 lutego, godz. TBA
OCZY TAMMY FAYE | The Eyes of Tammy Faye
reż. Michael Showalter, USA 2021
W latach 70. i 80. ubiegłego stulecia Tammy Faye i jej mąż Jim Bakker zbudowali od podstaw największą na świecie religijną sieć medialną oraz chrześcijański park rozrywki. Tammy cieszyła się szczególnym szacunkiem, głosząc przesłanie miłości, akceptacji i prawa do szczęścia. Do legendy przeszła nie tylko jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk, ale również jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż. Jednak nieprawidłowości finansowe, intrygi konkurentów oraz skandale doprowadziły do upadku misternie skonstruowanego imperium.

17 lutego, godz. TBA
MATKI RÓWNOLEGŁE (reż. Pedro Almodóvar) – przedpremierowo!
Tragikomiczna i intymna opowieść o macierzyństwie, bezwarunkowej miłości i rodzinnych sekretach. Ścieżki dwóch kobiet - samotnych matek - przecinają się w niej na oddziale położniczym i pozostają ze sobą splecione. Almodóvar ponownie łączy siły ze swoją wieloletnią muzą Penélope Cruz, która została za swoją rolę wyróżniona na Festiwalu w Wenecji. Za ścieżkę dźwiękową do tego pełnego emocji i wyrazistych kolorów filmu odpowiada Alberto Iglesias, wieloletni współpracownik reżysera.

24 lutego, godz. TBA
WILK | Wolf
reż. Kathalie Biancheri, Irlandia/Stany Zjednoczone/Polska 2021
Wierząc, że jest wilkiem uwięzionym w ludzkim ciele, Jacob (George MacKay) je, śpi i żyje jak wilk – ku zaskoczeniu swojej rodziny. Zostaje wysłany do kliniki, gdzie są leczeni rówieśnicy z podobnymi zaburzeniami. Pacjenci są poddawani coraz bardziej ekstremalnym formom „leczniczych” terapii. Jednak, gdy chłopak poznaje tajemniczą Kotkę (Lily-Rose Depp), ich przyjaźń przeradza się w niezaprzeczalne zauroczenie. Jacob staje przed wyzwaniem: czy wyrzeknie się swojego prawdziwego ja dla miłości.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<