17. Wielka Parada Smoków

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2017 - niedziela, 4 czerwca 2017

Oswoić smoki

Jedna z najbardziej okrzepłych w powszechnej wyobraźni krakowskich legend mówi o smoku, który z pieczary u stóp wzgórza wawelskiego siał terror na całe miasto. Trzeba było dopiero sprytnego szewca Skuby, który za pomocą owcy nafaszerowanej siarką zakończył żywot monstrum. Z biegiem lat strach na myśl o tych wydarzeniach malał, smok zaś stał się jednym z symboli Krakowa. Teatr Groteska już po raz 17. organizuje Wielką Paradę Smoków – rodzinne święto w początkach czerwca, dające okazję zarówno do wspólnej zabawy, jak i do rywalizacji w konkursie o najciekawiej wykonanego własnoręcznie potwora. Już nieraz przekonaliśmy się, że inwencja uczestników w tej materii nie zna granic; nie zna ich również sława Parady Smoków, która sięgnęła światowego centrum smoczej kultury – Chin.

Choć tegorocznym hasłem wydarzenia jest prezentacja smoków… śródziemnomorskich, to możemy spodziewać się również gości z innych kontynentów! W sobotni wieczór 3 czerwca będziemy świadkami groźnego i majestatycznego widowiska nad Wisłą: niektóre z pływających i unoszących się w powietrzu potworów będą mieć nawet 25 m długości… W niedzielę (4 czerwca) ulicami Starego Miasta przemaszeruje wielobarwny rodzinny pochód, w tym roku pod nazwą Parada Smoków, Krakowiaków i Górali. Będzie ciekawie! Natomiast przez cały weekend pod Wawelem gościć będzie Smoczy Piknik Rodzinny – na chętnych w każdym wieku czekają występy, gry i wspólna zabawa. W ten sposób oswojone już smoki wracają w miejsce, gdzie niegdyś zrodziła się groźna opowieść. (gs)

 

Smoczy Piknik Rodzinny, bulwary wiślane przy Smoczej Jamie
3 czerwca 2017 (sobota), 10.00-21.30
4 czerwca 2017 (niedziela), 10.00-19.00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, zakole Wisły pod Wawelem
3 czerwca 2017 (sobota), 22.00

Parada Smoków, Krakowiaków i Górali ulicami Starego Miasta
4 czerwca 2017 (niedziela), 12.00-15.00

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<