Piotr Kubic w Teatrze Barakah

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 3 marca 2017, 19:00

Piotr Kubic - jazzowe tematy i improwizacje na pianie   /koncert/

Samotność – Opowieść

Bohater może liczyć tylko na siebie. To jego świadomy wybór. Ciekawość miesza się z lękiem, śmiałość z nieufnością, pociąga przygoda, zagadka, zmaganie.

Opowieść powstaje, gdy przekształcają się emocje. Spokój, strach, strata, nadzieja, walka, przegrana, zwycięstwo. W trakcie przemian powstaje wrażenie historii, choć mija tylko kilka minut. Jazzowe tematy to pretekst do opowiedzenia własnej historii. Jej ramy zostały pierwotnie narzucone, ale marzeniem bohatera jest przełamywać ograniczenia wspólnie ze słuchaczami.

Piotr Kubic zaczął grać na pianinie w wieku siedmiu lat. Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia skończył na fortepianie i gitarze, zaś w Szkole Muzycznej II stopnia grał na organach. Największą jego pasją jest improwizacja, uczęszczał na zajęciach jazzu i grał w krakowskich klubach. Po piętnastoletniej przerwie wraca do gry wraz z wokalistą Pawłem Kupskim, przygotowując recital pt. „Trochę drogi już za nami”. „Jazzowe tematy i improwizacje” to solowy program, który powstał przy wykorzystaniu kilkunastoletniego doświadczenia wyniesionego z pracy teatralnej.

Piotr Kubic od 1999 roku pracuje w Teatrze Bagatela, początkowo jako realizator dźwięku, potem fotograf. Realizuje również krótkie filmy. Współpracował m.in. z kompozytorami Stanisławem Radwanem i Krzesimir Dębskim. W 2013 roku został wymieniony jako twórca opracowania muzycznego w spektaklu „Pokój na godziny” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. W 2004 roku otrzymał list pochwalny od Zygmunta Koniecznego za realizację dźwiękową „Sztukmistrza z Lublina”. Pisze opowiadania i felietony, zajmuje się fotoreportażem.

Udostępnij

Więcej

  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<