IX Festiwal Twórczości Korowód

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 12 listopada 2016 - sobota, 19 listopada 2016

Samba przed rozstaniem

Jej portret zainspirowała żona, pierwsza recenzentka jego tekstów. Wakacje z blondynką to podobno efekt zauroczenia Ireną Karel, określaną mianem polskiej Brigitte Bardot. Inspiracją były nie tylko kobiece wdzięki, ale i otaczająca przyroda. Pamiętajcie o ogrodach to chyba pierwszy w Polsce ekologiczny protest song. W ciągu niespełna 46-letniego życia stworzył blisko 600 piosenek i wierszy. Bon motów nie zliczy nikt. „Mówią podobno, że mam raka, a nie chodzę tyłem” – tak Jonasz Kofta podsumował swoje długoletnie zmagania z chorobą nowotworową. Pokonał ją, ale śmierć nie dała za wygraną. Dopadła smakosza życia, człowieka na wskroś lirycznego w trakcie tak prozaicznej czynności, jaką jest jedzenie. Poeta i satyryk zmarł w 1988 roku w wyniku zakrztuszenia się posiłkiem. Kofta będzie bohaterem monograficznego koncertu galowego IX Festiwalu Twórczości „Korowód”. 19 listopada na scenie Opery Krakowskiej jego twórczość zaprezentują: Hanna Banaszak z zespołem, Anna Treter, Stefan Friedmann, Grzegorz Halama, Krzysztof Kiljański, Marta Honzatko, Piotr Goljat. Całość poprowadzi, jak zwykle dowcipnie i inteligentnie, Andrzej Poniedzielski.

Festiwal to także ogólnopolski konkurs Piosenkarnia, który promuje młodych artystów śpiewających po polsku. Jego zwieńczeniem będzie występ finalistów w klubie Żaczek (12 listopada). W programie tegorocznego „Korowodu” znalazł się także wieczór recitali. 18 listopada w Piwnicy pod Baranami wystąpią Krzysztof Piasecki i Piotr Woźniak. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

12 listopada 2016, 14.00
Klub Studencki Żaczek
Piosenkarnia
Koncert Finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców
Prowadzenie koncertu: Robert Kasprzycki

13 listopada 2016
PR III Polskiego Radia, ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa
Koncert laureatów konkursu „Piosenkarnia” 2016
Studio Muzyczne im. Agnieszki Osieckiej połączony z bezpośrednią transmisją na antenie PR III Polskiego Radia

18 listopada 2016, 20.00
Piwnica pod Baranami
Wieczór recitali – Krzysztof Piasecki, Piotr Woźniak

19 listopada 2016, 20.00
Opera Krakowska
KOFTA – Koncert Galowy IX Festiwalu Twórczości Korowód 2016
Prowadzenie koncertu: Andrzej Poniedzielski

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<