Trzy siostry

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W cieniu katastrofy

To będzie spektakl dwunastu aktorów dla… trzynastu widzów! Pod koniec miesiąca sztuka na wynos zaprasza nas do kameralnej przestrzeni Sceny Pokój na Trzy siostry Czechowa. Olga, Masza i Irina marzą o miłości i lepszym życiu, ale żadna z nich nie potrafi lub nie może osiągnąć upragnionego szczęścia. Żyją wśród tak samo znudzonych i rozczarowanych życiem ludzi w poczuciu nadchodzącej katastrofy. Spektakle premierowe odbędą się 29, 30 i 31 października.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Dariusz Starczewski o spektaklu:
„Trzy siostry” to dla mnie tekst katastroficzny, w którym dochodzi do zmiany porządków. Nadchodzące nowe, prowokuje zdecydowanie więcej pytań, niż udziela odpowiedzi. Taka spirala zmiany miejsc nie jest niczym nowym, zadziała się w historii świata już wielokrotnie. Ale co jeśli tkwimy właśnie w jej ostatnim okrążeniu? Natasza w mojej inscenizacji jest przedstawicielką ucieleśnionej sztucznej inteligencji. Wkracza w świat osieroconych, niezdolnych do wzięcia życia w swoje ręce, młodych Prozorowów i anektuje coraz większy procent ich świata, ich życia, ich przestrzeni. Nie chciałbym się obudzić za kilkadziesiąt lat, z poczuciem, że nic od nas nie zależy. Nie wiem czy zmiany, które zachodzą w świecie i w świecie komunikacji, są dobre czy złe. Ewidentnie jednak coś wisi w światowym powietrzu i nie wiadomo, w jaką stronę się przewali. A może to już się wydarzyło i... „Nas nie ma, niczego na świecie nie ma, w ogóle nie istniejemy, nam się tylko zdaje, że istniejemy...”

 • Reżyseria: Dariusz Starczewski
 • Obsada:
  Andrzej Prozorow - Jakub Rędziak
  Natasza - Karolina Chapko
  Olga - Anka Graczyk
  Masza - Patrycja Dąbrowska
  Irina - Anna Siek
  Fiodor Kułygin - Paweł Okraska
  Aleksander Wierszynin - dowódca baterii Grzegorz Kliś
  Mikołaj Tuzenbach -  Łukasz Pracki
  Wasilij Solony, sztabskapitan - Kamil Toliński
  Iwan Czebutykin, lekarz wojskowy - Bohdan Graczyk
  Duch Matki - Urszula Grabowska
  Duch Ojca - Dariusz Starczewski

Udostępnij

Więcej

 • 110/88 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<