My(d)lenie oczu

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 września 2016 - niedziela, 2 kwietnia 2017

Czy wzrok nas nigdy nie myli? Na ogół sądzimy, że nad nim panujemy, i że za jego pomocą poznajemy prawdę o otaczającym nas świecie. Wystawa Muzeum Historii Fotografii podważa to tak uspokajające, ale jak się okazuje nie całkiem uzasadnione przekonanie.

Iluzyjne gry z kolorem i przestrzenią, rozmaite optyczne złudzenia – zwiedzający napotkają tu pułapki percepcyjne, które z jednej strony dostarczą dużo dobrej zabawy, ale jednocześnie będą inspiracją do refleksji nad szeroko rozumianym widzeniem. Uzupełnieniem niecodziennej prezentacji fotograficznych zbiorów jest skierowana nie tylko do najmłodszych odbiorców publikacja zatytułowana Szkoła widzenia. Znajdziemy w niej m.in. odpowiedzi na pytania: Jak świat wygląda naprawdę? Czy wszyscy, od mrówki po nosorożca, widzą tak samo? Daczeglo mżeomy oczdytać ten teskt, mimo że leitry są przetswioane? Po wizycie w muzeum z pewnością będziemy patrzeć bardziej świadomie! (dd)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<