Krakowski Szlak Street Artu 2016

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Sukces dwóch pierwszych edycji Krakowskiego Szlaku Street Artu sprawił, że Galeria Krakowska zdecydowała się na kontynuację projektu i przez cały kolejny sezon letni oprowadza turystów i mieszkańców miasta szlakiem sztuki współczesnej.

Cotygodniowe bezpłatne wycieczki odbywają się od lipca do września. Projekt wspierają Urząd Miasta oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Patronem merytorycznym wydarzenia jest Plastyk Miasta – Agnieszka Łakoma. W tegorocznej edycji uczestnicy nie zobaczą już takich murali, jak: „Babilon Fabric” autorstwa NAWERA i SEPE, „Jest spokojnie” Sławomira ZBIOKA Czajkowskiego czy instalacji Mirosława Bałki. Dzieła te zniknęły ze street artowej mapy Krakowa. Jak podkreśla przewodnik Kamil Kuzko „jest duże prawdopodobieństwo, że kolejne prace znajdujące się na trakcie przestaną istnieć w niedalekiej przyszłości. Sztuka ulicy z założenia jest efemeryczna i pogodzona z tempem zmian komunikatów wizualnych w przestrzeni publicznej. W miejsce starych prac – choć nie dosłownie – pojawiły się nowe. Jedne ściany zastępują kolejne”. Tym samym dzięki wycieczkom Krakowskim Szlakiem Street Artu uczestnicy mają możliwość bezpośredniego poznania krakowskich dzieł. Z kolei unikatowy album pozwala udokumentować znikające prace, tworząc swoisty historyczny przewodnik krakowskiej sztuki współczesnej.

W trzeciej edycji Krakowskiego Szlaku Street Artu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w dwóch alternatywnych wycieczkach (meleksowej i autobusowej). Podczas wycieczki meleksowej można zobaczyć 25 murali. Trasa, tak jak w ubiegłym roku, rozpoczyna się przy zwycięskim muralu konkursu Mall Wall Art. na wschodniej ścianie Galerii Krakowskiej, autorstwa Justyny Posiecz-Polkowskiej. Następnie uczestnicy będą mogli podziwiać murale znajdujące się na terenie Starego Miasta, Kazimierza, Zabłocia i Podgórza. W trakcie wycieczki uczestnicy będą podziwiać dzieła street artowe autorstwa m.in. BLU, NAWERA, Mikołaja Rejsa czy Marcina Wierzchowskiego. Z kolei wycieczki  autobusowe będą realizowane raz w miesiącu. Uczestnicy będą mogli zobaczyć murale na Rondzie Mogilskim, przy FORUM Przestrzenie oraz w Nowej Hucie. Poznają historię powstania „Mozaiki Wyspiańskiego oraz Mehoffera”, przejdą się kolorowymi schodami autorstwa Moniki Pasek i Agnieszki Roli oraz dowiedzą się, co zainspirowało Aleksandrę Toborowicz do stworzenia „Audiomuralu”.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<