Darmowy listopad

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 2 listopada 2022, 13:00 - środa, 30 listopada 2022

„Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” to doroczna akcja organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu zwiększenie dostępności polskich zbiorów muzealnych oraz promocję rezydencji polskich monarchów. Zamek Królewski na Wawelu jak zawsze włącza się w tę inicjatywę, umożliwiając bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych w określonych godzinach oraz zapraszając na 100 bezpłatnych lekcji muzealnych.

W Zamku Królewskim na Wawelu w listopadzie 2022 roku od wtorku do niedzieli w godz. 13.00-17.00 można zwiedzać bezpłatnie: Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny oraz Zbrojownię, a od 18 listopada dodatkowo Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (w godz. 9.30-13.00 będą obowiązywać zwykłe ceny biletów na wystawy). Bezpłatne bilety można będzie nabyć online przed dniem zwiedzania oraz w dniu zwiedzania w kasach biletowych w godz. 9.00-16.00, przy czym jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 biletów. Grupy obowiązuje rezerwacja.

W ramach akcji udostępniona zostaje także pula 100 bezpłatnych lekcji muzealnych, prowadzonych przez wawelskich edukatorów. Razem z nimi grupy szkolne będą miały okazję przeżyć fascynujące przygody w kontakcie z wyjątkowymi dziełami sztuki i pamiątkami historycznymi z zamkowych zbiorów oraz niesamowitymi miejscami zlokalizowanymi na wzgórzu wawelskim. Każdy temat przeznaczony jest dla konkretnej grupy wiekowej i realizuje podstawę programową wybranych przedmiotów szkolnych. Część lekcji zostanie zrealizowana dla grup polsko-ukraińskich oraz ukraińskich. Lekcje będą się odbywać w trzech formach: na wystawach, plenerowo oraz online. Obowiązuje kolejność zgłoszeń – telefonicznie: 12 422 16 97 lub mailowo: rezerwacja@wawelzamek.pl. Szczegółowy, bardzo bogaty program lekcji jest dostępny na stronie: https://wawel.krakow.pl/szkoly-i-nauczyciele.

Poza tym w listopadowe poniedziałki w godz. 9.30-13.00 otwarte będą bezpłatnie następujące wystawy stałe Zamku Królewskiego na Wawelu: Wawel Zaginiony, Wawel Odzyskany oraz Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie.

Uwaga! 1 listopada zamknięte będą wszystkie wystawy, natomiast 11 listopada jedyną dostępną wystawą będzie Wawel Odzyskany, która będzie otwarta bezpłatnie w godz. 9.30 -17.00.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<