StoryTANK, czyli nowe spojrzenie na pisanie scenariusza

14 lipca 2020

Krótkie klipy wideo prezentujące tematykę różnych aspektów pisania scenariuszy, godzinne, pełnowartościowe filmy, a do tego spotkania, okrągłe stoły, wykłady mistrzowskie i publiczne prezentacje... Właśnie rusza StoryTANK, projekt ekspertów zrzeszonych wokół programu LIM – Less is More. Obecna sytuacja, w której odwoływane są warsztaty i festiwale filmowe pokazała, że wiedzę warto rozpowszechniać za pomocą internetu, i tam także należy wspierać zaczynających pracę scenarzystów. Właśnie powstało idealne dla nich miejsce.

Wystarczy zasubskrybować kanał na Youtube StoryTANK, by być na bieżąco z filmami, które będą się tam systematycznie pojawiać. W planach są takie tematy, jak kreatywność w pisaniu tekstu, proces widzenia (poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jaki obraz zadziała na widza) czy wpływ człowieka na narrację w fabule XXI wieku.

StoryTANK to tak naprawdę grupa ekspertów skupiająca scenarzystów i badaczy scenariuszy. Zespół ma gromadzić międzynarodowe grono najlepszych autorów związanych z kinematografią i umożliwić im spotkanie z badaczami – by w twórczy proces pracy nad scenariuszem włączyć dorobek takich nauk, jak kognitywistyka, fenomenologia czy neurobiologia. Chodzi o wspólne spojrzenie, w niedogmatycznej, europejskiej i humanistycznej perspektywie, na historie wykorzystujące obrazy i dźwięk, z uwzględnieniem percepcji nowych pokoleń ukształtowanej przez rewolucję cyfrową.

StoryTANK skupi się na trzech aspektach. Po pierwsze eksperci poprowadzą warsztaty scenopisarskie z udziałem badaczy z wybranych dziedzin. Celem jest tutaj otwarcie nowych perspektyw lub głębsze zrozumienie danej dziedziny. Po drugie, po zakończeniu warsztatu każdy uczestnik, weźmie udział w wywiadach publicznych lub rejestrowanych kursach mistrzowskich, rozpowszechnianych następnie na kanale Youtube oraz na profilu StoryTANK na Facebooku. Po trzecie nie zabraknie okrągłych stołów organizowanych przez StoryTANK na najważniejszych europejskich festiwalach filmowych.

Pomysłodawcą StoryTANK jest LIM – Less is More. LIM to inicjatywa, która wspiera młode talenty i skierowana jest do osób z całej Europy. Skupia się przede wszystkim na profesjonalizacji branży filmowej i oferuje młodemu pokoleniu filmowców pomoc w odnalezieniu własnej ścieżki, wiodącej do wyprodukowania filmu fabularnego mimo budżetowych ograniczeń. Jedną z wartości dodanych projektu jest wykorzystanie dynamiki pracy w międzynarodowej grupie poprzez wymianę rozmaitych doświadczeń stymulującą kreatywność twórców.

Liderem StoryTANK jest Le Groupe Ouest. StoryTANK to – obok serii warsztatów scenariuszowych (development) oraz przedscenariuszowych (pre-writing) – drugie ramię LIM-u.

***

StoryTANK is created by Le Groupe Ouest & LIM | Less is More, with the support of Creative Europe – MEDIA & CNC, processed by Atelier 7 & Les Parasites, developed with Control N (Romania), Vlaams Audiovisueel Fonds – VAF (Belgium), Krakow Festival Office – KBF (Poland), and the Transilvania International Film Festival – TIFF (Romania), in partnership with the Lithuanian Film Centre – LKC, the Norwegian Film Institute – NFI, the North Macedonian Film Agency as well as Brittany Region (France) and Screen Scotland.

***

www: http://www.lim-lessismore.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/LimProgramme/

Twitter: https://twitter.com/LimProgramme

Instagram: https://www.instagram.com/limprogramme/

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.