Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków

27 kwietnia 2021

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na wspólną podróż po Krakowie i zachęcają, abyśmy wszyscy zostali turystami w naszym mieście.

Społeczno-informacyjna akcja „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” ma jeden cel: zachęcić przedsiębiorców, instytucje kultury, fundacje i stowarzyszenia, by stanęli ramię w ramię i zainspirowali mieszkańców Krakowa do korzystania z licznych atrakcji naszego miasta. Czasem wystarczy drobny gest – wizyta w ulubionej kawiarni, niedzielny obiad w maleńkim bistro po drugiej stronie ulicy, rodzinna eskapada na Wawel, spacer śladem dziedzictwa UNESCO i zatrzymanie się po drodze na aromatyczną zapiekankę z prażoną cebulką. Spędzaj czas z rodziną i jednocześnie pomagaj przedsiębiorcom stanąć na nogi To także nasze decyzje mogą sprawić, że Kraków znowu rozkwitnie!

 • Wyślij znajomym pocztówkę z Krakowa [20.08.2021]
  Zaproś znajomych lub rodzinę do Krakowa, wysyłając pocztówkę. Już w ten weekend w parku im. Henryka Jordana podczas festiwalu Kraków Culture Summer oraz we wszystkich punktach InfoKraków będzie można odebrać bezpłatną kartkę – zdecydujcie, komu ją prześlecie! Sprawmy, by każdy mógł poczuć Kraków i jego magię.
 • Wakacyjne psijemności – spacery z czworonogami [5.07.2021]
  Spacer. Kto ma psa, ten wie, że to jedno krótkie słowo wzbudza u pupila szalony entuzjazm. Dlaczego? To dla niego główna atrakcja dnia: szansa na wybieganie się i wykorzystanie niespożytej energii, ale również możliwość odkrywania świata razem z właścicielem. W ramach tegorocznej odsłony akcji „Bądź turystą w swoim mieście” właściciele szczekających czworonogów będą mogli wybrać się na jeden z dwóch spacerów z behawiorystą albo samodzielnie skorzystać z trzech gotowych tras na Kraków Travel.
 • Czułe bajki z Krakowem w tle – na Zgody 7 [25.05.2021]
  Rodzice często zastanawiają się, jak pomóc przedszkolakowi radzić sobie z emocjami, zrozumieć trudne tematy, poznać złożoność świata. Z pomocą przychodzą bajki psychoedukacyjne, które w prosty i przystępny sposób tłumaczą maluchom te niełatwe kwestie i sprawiają, że dzieci lepiej rozumieją swoje emocje. W każdą czerwcową niedzielę punktualnie o godzinie 11.00 Zgody 7 zamieni się w stolicę czułych bajek.
 • Spaceruj bezpiecznie z Kraków Travel – jesteśmy gotowi na majówkę! [29.04.2021]
  Rodzinnie, z przyjaciółmi, samemu lub z psem? Spacerować po Krakowie można w dowolnej konfiguracji i o każdej porze dnia i nocy. A do tego jeszcze bezpiecznie – bo zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi i według samodzielnie nakreślonego planu! Już teraz 43 gotowe trasy zwiedzania najpiękniejszego (według wielu) miasta w Polsce! Jesteśmy gotowi na majówkę z Kraków Travel. Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków.
 • Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków! [27.04.2021]
  Wraz z wiosną powraca projekt „Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków”: w nowej odsłonie i z nowymi pomysłami! Bo w tym roku jego organizatorzy, czyli Miasto Kraków i KBF, przygotowali dla mieszkańców jeszcze więcej niespodzianek. Nie zabraknie uwielbianych przez tropicieli miejskich tajemnic spacerów z przewodnikami, rowerowych akcji i przejażdżek jednośladami, majowi spacerowicze zobaczą na Powiślu niezwykłą wystawę zdjęć Krakowa, a portal krakow.travel będzie niezmiennie zaskakiwał trasami spacerowymi, z których można korzystać indywidualnie, rodzinnie lub grupowo.
 • Wokół Szopki, książek i sztuki – w grudniu bądźmy turystami w Krakowie! [16.12.2020]
  Wielkimi krokami zbliżamy się do świątecznego tygodnia, a że kończący się rok jest inny niż wszystkie poprzednie, warto trochę zwolnić i przygotować się do świąt, spacerując z najbliższymi po Krakowie: by podziwiać najpiękniejsze z szopek, zachwycić się sylwestrowymi instalacjami i poznać Kraków z dwóch perspektyw: drukarskiej i poetyckiej.
 • Spacerujemy do końca grudnia! A przed nami – aż 10 październikowych przechadzek [13.10.2020]
  Krakowianie kochają swoje miasto: uwielbiają chodzić na kawusię i jesiennymi popołudniami przesiadywać w przytulnej kawiarence, jedząc ciasteczka z borówkami. Wychodzimy na pole, flizujemy łazienki i – jak się okazało – jesteśmy fanami swojego miasta, bo wejściówki na wszystkie spacery, a było ich już blisko siedemdziesiąt – rozeszły się błyskawicznie. Dlatego organizatorzy przechadzek – Miasto Kraków i KBF – przedłużają akcję do końca roku! Podczas dwóch najbliższych weekendów czeka na dzielnych spacerowiczów aż 10 wycieczek z przewodnikami! Nie zważając na pierwsze jesiennie chłody – bądźmy turystami w swoim mieście!
 • Dziewięć październikowych spacerów z przewodnikami [29.09.2020]
  Mówi się, że kiedy październik chodzi po kraju, cichnie ptactwo w gaju. Nie do końca wiadomo, co o tym sądzą krakowskie gołębie, ale z obserwacji wynika, że mają się w Krakowie całkiem dobrze. Ten skrzydlaty symbol nieodłącznie kojarzony z miastem królów z całą pewnością będzie towarzyszył wszystkim, którzy w pierwsze dwa weekendy października wezmą udział w jednym z dziewięciu spacerów. A w ich trakcie wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą zajmujące historie o medycynie i architekturze, poprowadzą przez Salwator, Nową Hutę, Aleje Trzech Wieszczów, przedmieścia Krakowa i ulice lokacyjne, a na koniec oczarują opowieściami o literatach i świętych. To już przedostatnia seria spacerów organizowanych przez Miasto Kraków i KBF w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.
 • Dziewięć spacerów (nie tylko) dla wielbicieli jesieni [15.09.2020]
  Ostatnie dwa tygodnie września oznaczają nadejście kalendarzowej jesieni, a także znakomitą porę na aż dziewięć spacerów po Krakowie prowadzonych przez zawodowych przewodników! Przez dwa weekendy – 19 i 20 oraz 26 i 27 września – na mieszkańców czeka szereg zaskakujących tras. Najpopularniejsze ulice turystyczne Krakowa i ich burzliwa historia, obronność i zaskakujące smaki, największa miejska łąka w Polsce, cudzoziemcy i sławne kobiety oraz wiktoria wiedeńska – będzie w czym wybierać! Na wielbicieli mody czeka nowy spacer na stronie krakow.travel, a ICE Kraków niezmiennie zaprasza na wystawę archiwalnych fotografii. Poznawajmy Kraków i bądźmy turystami w swoim mieście.
 • Krakowski Kiermasz Książki [9.09.2020]
  Zapraszamy na trzeci tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki, który odbędzie się w dniach 11-13 września na placu św. Ducha. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji.
 • Audioserial w parku [2.09.2020]
  Brawurowa muzyczna historia Krzysztofa Komedy w krakowskich parkach! Między 4 września a 4 października słuchaj bezpłatnie audioserialu o wybitnym polskim jazzmanie!
 • Wrześniowe spacery na dwa jesienne weekendy [1.09.2020]
  Wrzeszczy wrzesień, że już jesień – chociaż kurczowo trzymamy się lata, powoli zbliża się czas ciepłych swetrów i płaszczy. Ale jesienne stylizacje jak żadne inne sprzyjają weekendowym spacerom we wrześniowym słońcu i wśród złotych liści. Tym razem Miasto Kraków i KBF przygotowały wrześniowe spacery z wykwalifikowanymi przewodnikami na dwa kolejne tygodnie września. Czekają nas dwa weekendy z krakowskimi anegdotami, drukarniami i Młodą Polską, poznamy sławne krakowskie rody, będziemy podziwiać Kraków renesansowy i gotycki. Nie zabraknie akcentów sakralnych dzięki spacerom szlakiem kościołów niekatolickich i klasztorów. Bądźmy turystami w swoim mieście – również u progu jesieni!
 • Historyczne fotografie Krakowa na wystawie w Centrum Kongresowym ICE Kraków [27.08.2020]
  Zderzenie nowoczesnej architektury z przeszłością utrwaloną na starych fotografiach Krakowa – jeśli jeszcze nie byliście w Centrum Kongresowym ICE Kraków, teraz musicie przyjść koniecznie! Wielofunkcyjna przestrzeń nowoczesnego centrum posłużyła tym razem do zaprezentowania dawnych obrazów miasta utrwalonych na zdjęciach ze zbiorów prywatnych i publicznych archiwów. Bezpłatna wystawa jest częścią projektu „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.
 • Szlakiem teatrów, Nowej Huty i krakowskiego getta [25.08.2020]
  W ostatni weekend wakacji przewodnicy po Krakowie zaproponują mieszkańcom cztery niezwykłe spacery, które przeprowadzą żądnych wiedzy uczestników trasą podgórskich kościołów, socjalistycznej Nowej Huty, krakowskich teatrów i krakowskiego getta. Wieczorami czeka nas duża dawka dobrej muzyki na „Muzycznych plenerach”, które po raz ostatni w tym roku wypełnią nam weekend muzyką. wielbicieli dobrego kina Muzeum Fotografii przygotowało plenerowy pokaz filmu.
 • Lajkoniku, laj, laj… z techniką w tle – kolejne spacery z przewodnikami #badzturysta [18.08.2020]
  Ostatni weekend sierpnia zdominują: brodaty Lajkonik z buławą, kluby sportowe, kościoły na Kazimierzu i zdobycze rewolucji przemysłowej – cztery spacery od Kazimierza, przez Zwierzyniec, aż do centrum miasta z pewnością pomogą nam dobrze spożytkować weekendową energię. O taneczne, przepełnione muzyką wieczory zadbają po raz ostatnie Muzyczne plenery, a nowa trasa na Kraków Travel „Więcej niż Nowa Huta” przeprowadzi nas przez ciekawe, a mało znane zakątki naszego miasta.
 • Spacerem po grodzie i ogrodzie [11.08.2020]
  Tętniące życiem place czy kojące i pachnące ogrody? Podróż do przedchrześcijańskiego Krakowa czy historia Legionów Piłsudskiego z setną rocznicą Cudu nad Wisłą w tle? Rozwiązanie dylematów co do wyboru tematyki spaceru pozostawiamy wam, przypominając że najbliższy weekend to także koncerty w ramach Muzycznych plenerów, podczas których usłyszymy m.in. doceniony za swój ostatni album duet Enchanted Hunters.
 • Kraków w łacińskich sentencjach [4.08.2020]
  Co to jest pitaval krakowski? Co mówią o naszym mieście łacińskie sentencje znajdujące się na licznych budynkach? Jaka jest historia krakowskich parków? Już w najbliższy weekend czeka nas kolejna porcja nieszablonowych spacerów oraz dużo dobrej muzyki na żywo dzięki Muzycznym plenerom: od elektroniki przez free jazz na klasyce spod znaku Mozarta kończąc.
 • Spacerem po kawiarniach, Kazimierzu, Plantach i Festung Krakau [28.07.2020]
  Gdzie powstała pierwsza kawiarnia? Jak wyglądało religijne życie Żydów na krakowskim Kazimierzu? Co kryją w sobie Planty i cóż to takiego te basteje? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie podczas kolejnej dawki spacerów, które odbędą się w najbliższy weekend w ramach projektu „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Oprócz tego czeka nas kolejna odsłona muzycznych plenerów: od elektroniki serwowanej przez Polę Rise, przez jazz w wykonaniu Piotr Budniak Essential Group, aż po skrzypcowy duet dwóch Jakubów: Żurka i Michalaka. No to w drogę!
 • Średniowiecze, barok i… wszeteczny Kraków [21.07.2020]
  Cztery szlaki spacerowe z wykwalifikowanymi przewodnikami: od historii nierządu, przez barok, średniowiecze, aż po trudne czasy okupacji – szykuje się prawdziwa mieszanka wybuchowa! Wieczory będą za to należały do muzyki, bo szykujemy kolejną odsłonę muzycznych plenerów. Jeśli nie dość nam atrakcji, możemy zakończyć weekend szlakiem „American Way”. Zwiedzajmy, spacerujmy, wsłuchujmy się i bądźmy turystami w naszym mieście!
 • Pomniki, mosty i Salon Krakowa – bądź turystą i zwiedzaj Kraków (bezpłatnie i z przewodnikiem) [14.07.2020]
  Krakowskie pomniki i mosty, Rynek Główny całkiem nieznany i tajemnicze Podgórze – 18 i 19 lipca ruszą kolejne bezpłatne spacery tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych przewodników, a trudy wędrówki osłodzą nam wieczorne „Muzyczne plenery” – weekendowy cykl koncertów z pogranicza jazzu, alternatywy i klasyki. Organizowany przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe projekt „70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami”, ma na celu zarówno wspieranie przewodników w trudnym czasie, jak i zaproszenie mieszkańców do wspólnej podróży po Krakowie. Na spacery zapraszamy w każdy weekend od lipca aż do października.
 • 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami – zwiedzaj Kraków i bądź turystą! [7.07.2020]
  Krakowskie pomniki, kawiarnie, synagogi, wawelscy władcy, Nowa Huta, Młoda Polska czy żydowskie cmentarze – w sumie 70 spacerów tematycznych z profesjonalnymi przewodnikami przygotowało dla krakowian Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” i „Kraków nieodkryty”. Bezpłatne spacery będą organizowane w soboty i niedziele dwa razy dziennie aż do października. W najbliższy weekend skorzystamy z nich po raz pierwszy!
 • Jazzowy lipiec i inne niespodzianki Krakowa – #badzturysta w swoim mieście! [30.06.2020]
  Jesteście ciekawi, jakie zakamarki i historie skrywa największa hala widowiskowa w mieście? A może wręcz odwrotnie – lepiej czujecie się w niewielkich przestrzeniach i chcecie zobaczyć najmniejszą świątynię w mieście? To wszystko jest możliwe – w Krakowie! TAURON Arena Kraków zaprasza na zwiedzanie w każdy czwartek, a kościół św. Benedykta – w każdą wakacyjną sobotę. W tym tygodniu polecamy też przejazd muzealnym tramwajem i… naukę chodzenia po wodzie z SUP Kulturą. To chyba wystarczy, by dołączyć do akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”?
 • Miesiąc rodzinnych spacerów, fotografii i zamków [23.06.2020]
  Koniec czerwca przyniesie jeszcze więcej propozycji spacerów, przechadzek i odkrywania nieodkrytych dotąd tajemnic Krakowa. Złaknieni letniej aktywności mieszkańcy ruszą szlakiem literackiego Krakowa i podążą rodzinną trasą siedzib królewskich poddanych. W weekend otworzą się (w realu!) wystawy Miesiąca Fotografii w Krakowie, a górujący nad miastem Zamek Królewski na Wawelu zaprezentuje przed rycerzami i księżniczkami kolejne niezwykłe odsłony.
 • #badzturysta w swoim mieście w wakacje [16.06.2020]
  Miasto przygotowuje się powoli do wakacji, które będą być może inne niż do tej pory, ale tak samo jak zawsze pełne przygód i wspaniałych atrakcji dla wielbicieli Krakowa – i to w każdym wieku! W tym tygodniu czeka na nas fascynujący spacer po pełnym tajemnic Podgórzu, rozpoczniemy wakacyjną przygodę z leśnymi warsztatami i zajęciami w Lasku Wolskim, pobujamy się w rytmach Ulicznego Grania i odwiedzimy kolejne krakowskie instytucje, które kuszą bogatym programem atrakcji dla dużych i małych.
 • Długi weekend spędź w Krakowie #badzturysta [9.06.2020]
  Przed nami długi weekend czerwcowy, który najlepiej spędzić na długim spacerze, z aromatyczną kawą w ręku. W tym tygodniu szczególnie polecamy trzydniowy spacer śladem świętych miejsc w Krakowie oraz spacer „Śladami Listy Schindlera”, który dobrze jest rozpocząć wizytą na Zabłociu, w otwartym właśnie ponownie oddziale Muzeum Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera.
 • W czerwcu budzimy się do życia, więc #badzturysta [2.06.2020]
  W nadchodzącym tygodniu możemy skorzystać z czerwcowej pogody i ruszyć tropem Smoka Wawelskiego, ukryć się w cieniu drzew podczas spaceru po Nowej Hucie – najbardziej zazielenionej dzielnicy Krakowa – i poznać tajemnice Panien Zwierzynieckich zaklętych w skały podczas przechadzki po Salwatorze.
 • Spacerem po Krakowie! [26.05.2020]
  Spacer dla poszukiwaczy zwierzęcych inspiracji na krakowskich kamienicach i rodzinna wędrówka na skrzydłach gołębi, poranna przechadzka Drogą Królewską i popołudnie spędzone na szlaku żydowskiego Krakowa, kino samochodowe, kolejne oddziały muzeów i galerii otwierające się dla zwiedzających – Kraków budzi się do życia...
 • Baloniarzu, bądź turystą! [22.05.2020]
  Czy to ptak? Czy to samolot…? Już dzisiaj (piątek, 22 maja) krakowianie zadadzą sobie te pytania, spoglądając w niebo podczas popołudniowego spaceru...
 • Bądź turystą w swoim mieście: czas start! [30.04.2020]
  Kampania BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE – ZWIEDZAJ KRAKÓW nabiera tempa. Już od dziś lokalni przedsiębiorcy, instytucje, aktywiści, artyści i inni mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy...
 • Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków [24.04.2020]
  Miasto Kraków rusza z kampanią informacyjno-społeczną, mającą na celu wspieranie rynku turystycznego w stolicy Małopolski...

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.