Otwarcie w grudniu!

2 grudnia 2019

Nie sposób inaczej zatytułować zaproszenia do kulturalnego Krakowa w miesiącu, w którym po dziewięcioletniej przerwie otwiera swe podwoje muzeum, jakich mało na świecie. Kawał historii Polski i Europy, obrosłe w legendy, dramatyczne dzieje wspaniałej kolekcji – Muzeum Książąt Czartoryskich samo w sobie jest opowieścią, której słuchamy z wypiekami na twarzy. To wspaniały świąteczny prezent dla miasta, a rekordy frekwencji będą z pewnością padać nie tylko w grudniu…

Nim jednak pobiegniemy na spotkanie z tajemniczo uśmiechniętą dziewczyną z gronostajem, czekają nas inne artystyczne doznania. Ogromne zainteresowanie towarzyszące Festiwalowi Boska Komedia potwierdza jego wyjątkowy status kulminacji wszystkiego, co najlepsze w polskim teatrze. Obfitością atrakcji zaskoczy nas także jubileuszowy (dwudziesty!) Festiwal Filmu Niemego. Projekt Wokół Szopki, twórczo rozwijający ideę tradycyjnego konkursu i prezentacji osiągnięć krakowskich szopkarzy (uhonorowanych pierwszym związanym z Polską wpisem na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO), przenosi nas już w świąteczną atmosferę, którą podtrzymują także liczne adwentowe i bożonarodzeniowe koncerty, targi, korowody. A 31 grudnia – Sylwester w Krakowie! Miasto świętuje go na Rynku Głównym, w alei Róż w Nowej Hucie oraz w ramach Podgórskiego Balu Sylwestrowego.

Szczęśliwego 2020 roku!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.