Drugi pomnik Adama Mickiewicza na Rynku Głównym!

24 października 2022

W 200 lat od wydania Ballad i romansów na Rynku Głównym w Krakowie stanie drugi pomnik Adama Mickiewicza. Odsłonięcie odbędzie się w poniedziałek 24 października o godz. 13.00 na Rynku Głównym od strony Ratusza. 

Po drugiej stronie Sukiennic, od ulicy Szewskiej, wzniesiony zostanie taki sam monument wieszcza, jaki od 124 lat stoi na Rynku Głównym od strony ulicy Siennej.

– Trzeba było uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, aby poeta przestał być samotny i otrzymał brata bliźniaka – informuje Teatr Groteska, pomysłodawca wydarzenia.

Kopia pomnika Adama Mickiewicza została przygotowana w pracowni plastycznej Teatru Groteska i jest łudząco podobna do oryginału, prawie jego wielkości, gdyż stanowi 0,8 monumentu.

Postawienie „Adasia-bliźniaka” rozpoczyna akcję, która ma za zadanie pozycjonowanie w świadomości społecznej istnienie, rolę i miejsce teatru, jako zjawiska. Hasłem wiodące tej akcji brzmi: Związki partnerskie z teatrem – polecam.

Jednocześnie poniedziałkowe wydarzenie jest zapowiedzią odbywającej się w lutym 2023 roku w Krakowie 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Festiwal, organizowany przez Teatr Groteska, jest przeglądem najlepszych zespołów teatralnych i baletowych na świecie, popularyzuje największe gwiazdy tworzące teatr ponad barierami językowymi i prezentuje najsłynniejsze spektakle. Materią tego teatru są środki pozawerbalne takie jak: wysublimowana plastyka, rozbudowany ruch sceniczny, muzyka, które pozwalają na tworzenie sugestywnych, wieloznaczeniowych i przemawiających do każdego obrazów teatralnych.

Drugi pomnik Mickiewicza stać będzie w Rynku Głównym w Krakowie przez trzy dni

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<