Zagłosuj na swoją ulubioną bibliotekę z Małopolski!

23 kwietnia 2022

23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki, rozpoczyna się głosowanie na ulubione biblioteki mieszkańców Małopolski. Krakowski serwis Krakowpomaga.pl i dystrybutor książek OSDW Azymut przekażą 100 książek z dużą czcionką trzem bibliotekom z województwa małopolskiego wybranym przez czytelników w specjalnym konkursie. Nagrodzeni zostaną również głosujący miłośnicy bibliotek.

Do udziału w konkursie zgłosiły się biblioteki z całego województwa małopolskiego, m.in. z Krakowa, Oświęcimia, Krynicy-Zdroju czy Tarnowa. Nagrodzone zostaną biblioteki, których miłośnicy oddali najbardziej kreatywne głosy – liczy się pomysł na formę, w jakiej zostanie wyrażone poparcie dla swojej ulubionej książnicy. Głosy będzie można oddawać na stronie serii Wielkie Litery na Facebooku. Trzy zwycięskie wypowiedzi zostaną nagrodzone. Biblioteki otrzymają zestawy książek z serii Wielkie Litery, a głosujący czytelnicy vouchery do Teatru Bagatela i kina Agrafka.

Głosowanie czytelników rozpoczyna się w Światowy Dzień Książki – 23 kwietnia i potrwa do 22 maja. Jury złożone z przedstawicieli organizatorów akcji i świata literatury wybierze wypowiedzi i nagrodzi trzy biblioteki oraz autorów zwycięskich komentarzy. Każdy, kto weźmie udział w głosowaniu, wesprze swoją ulubioną bibliotekę wizerunkowo i pomoże w uzupełnieniu jej księgozbioru.

Głosowanie odbędzie się w mediach społecznościowych na stronie Wielkie Litery. Książki z dużą czcionką: facebook.com/wielkielitery.azymut

Lista bibliotek, które zgłosiły się do udziału w konkursie, zostanie udostępniona na stronie: wielkielitery.pl/krakowpomaga/

Treści publikowane na platformie Krakowpomaga.pl skierowane są do mieszkańców Krakowa w każdym wieku. Bieżące aktualizacje informacji o COVID-19 w stolicy Małopolski, spotkania online, wywiady i raporty specjalistów pozwolą rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące epidemii koronawirusa. Ciekawe artykuły, konkursy i poradniki przygotowane zostały zarówno dla najmłodszych krakowian, jak i młodzieży czy osób dorosłych. Również seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością znajdą tu coś dla siebie.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski. Książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery można zamówić na www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

Więcej informacji o projekcie:

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<