Styczeń w ICE Kraków

31 grudnia 2021

Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne to repertuar, który tradycyjnie towarzyszy nam w okresie noworocznym. Oprócz niego w styczniu w ICE Kraków zabrzmi również muzyka klasyczna w nieoczywistym wydaniu.

Podczas koncertu Kolęda na ten czas (2 stycznia) usłyszymy piosenki świąteczne z tekstami Jacka Cygana w wykonaniu przyjaciół artysty: Anny Dymnej, Anny Jurksztowicz, Beaty Rybotyckiej, Krzysztofa Antkowiaka i Stanisława Soyki. O podtrzymanie pogody ducha zadbają Waldemar Malicki wraz z Filharmonią Dowcipu (8 stycznia), którzy w swoim show znaleźli miejsce zarówno dla Stanisława Moniuszki, jak i zespołu AC/DC. Nutkę refleksji do radosnego nastroju dokomponują Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, autorzy programu Żyć się chce (9 stycznia). Dzień później dzięki nowoczesnej technologii oraz archiwalnym nagraniom z Watykanu bracia Golec spełnią swoje marzenie o wspólnym kolędowaniu z Janem Pawłem II.

Zwieńczeniem miesiąca będzie występ Natalii Kukulskiej. W programie koncertu Czułe struny (29 stycznia) znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych oraz wzbogacone o teksty napisane przez bohaterkę wieczoru oraz Melę Koteluk, Kayah, Gabę Kulkę, Natalię Grosiak i Bovską. Artystce na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a miejsca za pulpitem z partyturą zajmą: Adam Sztaba, Nikola Kołodziejczyk, Jan Smoczyński i Krzysztof Herdzin. (Bartosz Suchecki, Kraków Culture)

Więcej

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow