Kraków sylwestrowo-noworoczny

30 grudnia 2021

Huczny bal? Dystyngowane i spokojne wyjście do kina lub teatru? A może sylwester „na białej sali”, czyli na własnej kanapie i przed telewizorem? Oferta miasta na okres sylwestrowo-noworoczny jest bardzo bogata. Znajdź coś dla siebie!

Sylwestrowe propozycje: kulturalnie i sportowo

31 grudnia odbędzie się 2. Podgórski Bal Sylwestrowy. Widzowie zaproszeni zostaną do nowej siedziby Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 (Podgórze), gdzie w urokliwym, zamkniętym ogrodzie i w nowoczesnej sali teatralnej uroczyście powitają Nowy Rok. Tej nocy przywołane zostaną najlepsze tradycje balów krakowskich, galicyjskich i wiedeńskich. Przy muzyce różnych epok i w oryginalnej oprawie artystycznej, goście Teatru KTO bawić się będą od 21.00 do 1.00 w nocy, w reżimie sanitarnym.

Sylwestrowa noc w Hollywood? W Teatrze VARIETE to możliwe. Teatr zaprasza na zabawę sylwestrową ze spektaklem „Pretty woman. The Musical” i zachęca, by przywitać nowy rok wspólnie z Vivian i Edwardem i jedną z najpiękniejszych oraz najbardziej wzruszających historii miłosnych. Dodatkowe informacje tutaj.

Krakowski Teatr Scena STU zaprasza na sylwestrowy pokaz spektaklu „Kiedy sobie znowu umierała" w reż. M. Gronowskiego. Sylwestrowy wieczór w STU to gwarancja nie tylko doborowego towarzystwa aktorów na scenie w najnowszej i najśmieszniejszej komedii, ale również niezapomnianej atmosfery ostatniego dnia w roku. Dodatkowe informacje tutaj.

Sylwestrowy Wieczór Filmowy to propozycja Kina Pod Baranami. Widzowie, którzy zechcą spędzić ostatnie godziny 2021 roku w kinie, mogą wybierać spośród dwóch filmowych zestawów. Znajdą w nich: wyczekiwaną premierę, czyli nostalgiczną „Licorice Pizza” Paula Thomasa Andersona oraz - prezentowane przedpremierowo - najnowsze dzieło Pedro Almodóvara „Matki równoległe” i rozczulające, czarno-białe „C'mon C'mon” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca Krakowski Bieg Sylwestrowy. W ostatnim dniu roku Stare Miasto tradycyjnie zostanie opanowane przez biegaczy – przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy 17. edycji imprezy. Po raz kolejny kolorowy korowód pobiegnie na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na bal sylwestrowy! Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu „Czakram”, wytworne menu Jurek-Catering, liczne konkursy z nagrodami i… niespodzianka! Podczas balu jedna z par wylosuje „Kolację dla dwojga”. Rozpoczęcie balu o godz. 20.00. Szczegóły tutaj.

Bagatela zaprasza na nietypowe spotkanie z twórczością Sienkiewicza! „Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits” to nowa, przygotowana na podstawie dorobku Henryka Sienkiewicza, propozycja Teatru Bagatela. Spektakl utrzymany w klimacie montypythonowskiego absurdu przedpremierowo będzie można zobaczyć 30 i 31 grudnia. Premiera planowana jest na 2 stycznia 2022 roku.

Sylwester z PLAY KRAKÓW

PLAY KRAKÓW przygotowało specjalną ofertę, która każdego wprawi w świąteczny nastrój. Na platformie można znaleźć sporo ciekawych tytułów – muzyczne spotkania, koncerty kolęd z najpiękniejszych miejsc w Krakowie, występy zrealizowane w ramach kolejnej edycji konkursu „Partnerstwo dla Muzyki” oraz transmisje z wydarzeń charytatywnych. Wśród materiałów znalazły się też propozycje sylwestrowe. Nie trzeba czekać do świąt, wszystkie produkcje są już dostępne.

Ogródki gastronomiczne w sylwestrową noc

W noc sylwestrową 2021/2022 ogródki gastronomiczne będą otwarte do godz. 3.00. Obecnie restauratorzy kończą działalność, od niedzieli do czwartku o godz. 24.00, a w pozostałe dni o godz. 1.00.

Noworoczne koncerty

Wszystkich, którzy Nowy Rok chcą rozpocząć przy dźwiękach muzyki klasycznej na koncerty zapraszają Capella Cracoviensis oraz Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Capella Cracoviensis wspólnie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie organizują „Koncert Noworoczny”, który odbędzie się 1 stycznia 2022 r. o godz. 12.00. W programie G. F. Händel „Messiah” HWV 56. Z kolei 7 stycznia Sinfonietta Cracovia zaprasza na koncert „Noworoczne balety”, podczas którego będzie można usłyszeć utwory z „Dziadka do orzechów” oraz „Pulcinelli” Stravinskiego.

Propozycje kulinarne

Swoje przygotowania rozpoczęła także krakowska branża gastronomiczna. Pojawiła się propozycja, aby pod hasztagiem #swiatecznykrakow w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter itd.) restauratorzy zamieszczali zdjęcia i materiały wideo z przygotowań do oferty bożonarodzeniowej: karty dań czy zdjęć dekoracji świątecznych, które uchylą rąbka tajemnicy kuchennych preparacji do tego wyjątkowego czasu. W akcję włączają się również przedsiębiorcy związani z turystyką oraz wszyscy, którzy cieszą się ze świątecznej aury w Krakowie. Szczegóły dostępne są tutaj.

To tylko wybrane świąteczno-noworoczne propozycje. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej miasta oraz stron poszczególnych instytucji, gdzie na bieżąco publikowane są informacje o organizowanych wydarzeniach. Prosimy także pamiętać, że realizacja poszczególnych wydarzeń uzależniona jest od wytycznych sanitarnych związanych z pandemią.

źródło: Kraków.pl

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<