Teatr dla wszystkich

10 listopada 2021

Krakowskie teatry starają się udostępniać swój repertuar dla coraz szerszej grupy odbiorców, w tym także widzów obcojęzycznych. Prezentujemy ofertę miejskich scen na najbliższe dwa miesiące!

W Teatrze Starym, listopad i grudzień obfitują w spektakle z angielskimi napisami, takie jak: Savannah Bay w inscenizacji Józefa Opalskiego, Wróg ludu we współczesnej interpretacji Jana Klaty czy Halka w reżyserii Anny Smolar, która rzuca nowe światło na tragiczne losy głównej bohaterki.

Duet Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego zaprezentuje dogłębną analizę polskiego społeczeństwa w dwóch pokazach: Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej oraz przeznczonej da dorosłych widzów sztuce Jeńczyna.

Po raz kolejny będziemy mieć okazję, by zobaczyć spektakle wyłonione w ramach konkursu Młodzi w Starym. Zarówno Aktualny stan świata Karola Klugowskiego, jak i Niech żyje Polska / sztuka prawicowa Radosława B. Maciąga poruszają złożony temat niepodległości oraz wojen XX wieku.

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spektakle z ostatnich miesięcy: Dantona Radka Stępnia oraz Debila – opowieści przedstawionej z punktu widzenia czterdziestolatka z niepełnosprawnością intelektualną w reżyserii Piotra Ratajczaka. W listopadzie czeka nas też premiera Dziadów w interpretacji Mai Kleczewskiej. Dramat ponownie zawita na deski Teatru Słowackiego po 120 latach od pierwszego pokazu inscenizacji Stanisława Wyspiańskiego.

Wśród propozycji znajdzie się też monodram Agnieszki Przepiórskiej Simona K. Wołająca na puszczy, „operetka sanatoryjna” Turnus mija, a ja niczyja w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego oraz adaptacja Lalki Bolesława Prusa. Dwa ostatnie spektakle oraz spektakl Miłość w inscenizacji Błażeja Peszka będą opatrzone również napisami w języku ukraińskim.

W grudniu widzowie obejrzą sztukę kanadyjskiego artysty Jordana Tannahilla Spóźnione odwiedziny oraz opowieść o islamskiej rewolucji irańskiej z 1979 roku inspirowaną postacią Oriany Fallaci, czyli Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979.

Naprzeciw zagranicznym widzom wychodzi też Teatr Barakah, prezentując z napisami w języku angielskim spektakl Inni ludzie na podstawie eksperymentalnej powieści Doroty Masłowskiej.

To nie wszystkie atrakcje dla miłośników teatru. W dniach 5-13 grudnia w Krakowie odbędzie się 14. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Zarówno pokazy na żywo jak i transmisje online będą opatrzone angielskimi napisami.

Udostępnij

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow