Majowy Dzień otwarty w MuFo Józefitów

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 28 maja 2023, 10:00-17:00

W każdym z nas tkwi dziecko. Podczas najbliższego Dnia Otwartego w MuFo Józefitów każdy znajdzie coś dla siebie. Czekają nas atrakcje i moc zwiedzania dla młodszych i tych nieco starszych. Podczas MuForanka wcielimy się w kosmonautów, by przygotować się na kosmiczną przygodę. Starsi będą mogli odkryć w sobie dziecko podczas warsztatów fotograficznych. Przedsmak lata zapewni spacer fotograficzny „Małymi kroczkami po mieście”. Tradycyjnie nie zabraknie oprowadzań po bogatym wnętrzu MuFo Józefitów.

10.00 MuForanek I Lot w kosmos
Podczas majowego MuForanka wybierzemy się w kosmos w towarzystwie Bolka i Lolka. Podczas warsztatów przygotujemy rekwizyty, które pozwolą nam przenieść się na inne planety. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie zdjęć poświadczających naszą wspólną kosmiczną przygodę. Drodzy rodzice, spokojnie, wrócimy na obiad!
Prowadzenie: Wiktoria Marchewczyk - edukatorka oraz przewodniczka MuFo, ukończyła historię sztuki UJ. Studiuje etnologię i antropologię kulturową  w Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowana światem. Pasjonuje ją odkrywanie tego jak piękne rzeczy może wytwarzać człowiek. Muzea są dla niej przestrzenią realizacji tego zamiłowania. Podczas oprowadzań i warsztatów zaprasza uczestników do podjęcia próby popatrzenia na rzeczy z innej perspektywy.

Ważne informacje:
Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-9 lat.
• Cena: 10 PLN.
• Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
• Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.

12.00 Wszystkie kolory Krakowa I Warsztaty fotograficzne dla dorosłych z Małgorzatą Fatalską
Jak łączyć ze sobą barwy na fotografiach? Do czego służy koło kolorów? Na warsztatach w MuFo porozmawiamy o tym, jak tworzyć spójne kompozycje barwne i świadomie operować kolorami na zdjęciach. Zdobytą wiedzę wykorzystamy następnie w praktyce. Udamy się na spacer po Krakowie i wspólnie poszukamy ciekawych pod względem kolorystycznym kadrów. Spróbujemy odnaleźć w przestrzeni miejskiej akcenty barwne, kontrasty oraz kolory monochromatyczne.
Prowadzenie: Małgorzata Fatalska – fotografka, nauczycielka. Ukończyła fotografię w Szkole Filmowej w Łodzi, a obecnie jest studentką Instytutu Fotografii Twórczej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Tworzy abstrakcyjne fotomontaże i zajmuje się portretowaniem ludzi. Uwielbia podróżować. Jest największą fanką serialu Twin Peaks.

Ważne informacje:
• Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.
• Cena: 10 PLN.  
• Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
• Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.

14.00 Spacer małymi kroczkami po mieście I Święto Rodziny Krakowskiej
Spacer dla rodzin z dziećmi, podczas którego będziemy chodzić nieśpiesznie, patrzeć uważnie, używać wyobraźni i rozwiązywać zagadki. Spacer oparty jest na motywach bajki „Franklin znajduje aparat”. Wspólnie poszukamy zaginionych w czeluściach parku Krakowskiego aparatów, dziwacznych i mitycznych dekoracji na kamienicach wokół MuFo Józefitów, a w parku Krakowskim będziemy podziwiać bardzo stare drzewa, pod którymi skrywają się niezwykłe rzeźby plenerowe. Każda rodzina znajdzie prosty aparat, którym będziemy robić  i od razu wywoływać zdjęcia według detektywistycznych wskazówek Franklina, rozwiązywać zagadki, szukać miejsc, w których krył się będzie tajemniczy  właściciel lub właścicielka aparatu. Będziemy zgłębiać historię, fotografię, architekturę, sztukę i przyrodę okolicy Mufo Józefitów. Wszystko to okraszone dawką dobrego humoru i wiedzy, podanej w sposób lekki i atrakcyjny!

Ważne informacje:
• Cena: 10 PLN.
• Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
• Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.

10.30, 15.00 i 16.00 Bogate wnętrze MuFo | Oprowadzanie z po budynku MuFo Józefitów
Chociaż budynek przy Józefitów 16 nie od początku był siedzibą muzeum (najpierw mieściło się ono przy ul. Starowiślnej, a później przy Rynku, w Kamienicy Hetmańskiej) jest dziś najdłużej działającym oddziałem MuFo. Zabytkowa willa służy nam od 1992 roku – niedawno zakończyliśmy jej modernizację, rozbudowę i adaptację, które pozwoliły nam stworzyć w MuFo Józefitów nowoczesną placówkę muzealną. Tu na własne oczy można przekonać się, co kryje się za drzwiami, które zwykle zamyka się przed zwiedzającymi, dowiedzieć się, jak decydujemy o tym, które prace znajdą się w kolekcji Muzeum i jak dbamy o delikatne fotografie sprzed ponad stu lat! Wizyta u nas to też wyjątkowa okazja, by poznać część muzealnego „know-how” dotyczącego przechowywania i porządkowania fotografii, które przydadzą się każdemu, kto ma w domu jakieś zdjęcia i chciałby im zapewnić jak najdłuższy żywot.

Ważne informacje:
• Cena: 5 PLN.
• Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu +48 602 638 560 i adresem e-mail: bilety[at]fotolibro.store.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<