Agnieszka Szklarek. Spojrzenia...

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 31 maja 2023, 18:00 - środa, 28 czerwca 2023

Wystawa fotograficzna „Spojrzenia...” to część projektu artystyczno-edukacyjnego pod tym samym tytułem skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, zrealizowanego w 2022 roku przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na terenie ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego Kasztel w Szymbarku odbył się cykl spotkań warsztatowych w stworzonych na czas projektu pracowniach twórczych. Celem projektu był trening „uważnego oka” m.in. w dziedzinie fotografii. Tematem przewodnim warsztatów był wizerunek człowieka w wybranych epokach, począwszy od przedstawień malarskich okresu renesansu. Pod opieką Agnieszki Szklarek powstały portrety fotograficzne inspirowane malarstwem starych mistrzów. Uczestnicy mieli możliwość wyboru strojów renesansowych i wcielenia się w postaci z tamtej epoki. Zadaniem młodych modeli było wiarygodne odtworzenie charakteru i nastroju dzieł okresu renesansu. Oczywiście z lekkim przymrużeniem oka :)

Agnieszka Szklarek – absolwentka Wydziału Radia i Telewizji UŚ w Katowicach, ukończyła kierunek Realizacja Obrazu Telewizyjno-Filmowego i Fotografia. Twórczyni i współtwórczyni reportaży i programów telewizyjnych dla stacji polskich i zagranicznych. Instruktorka warsztatów fotograficznych i filmowych, autorka wystaw fotograficznych. Specjalizuje się w fotografii portretowej, studyjnej, inspirowanej malarstwem różnych epok. Prace fotografki można obejrzeć na stronie FB: Portretografia Agnieszka Szklarek.

Wystawa czynna od 13.00 do 18.00. Wystawę można oglądać również w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu. Wstęp wolny.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<