Spacer po Zabłociu z artystą Krzysztofem Maniakiem

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 27 maja 2023, 12:00

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza na spacer po Zabłociu z Krzysztofem Maniakiem.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spojrzeć na okolicę Muzeum w nieoczywisty sposób. Wraz z artystą poszukają „rzeźb” powstałych samoczynnie, bez (świadomego) udziału człowieka. Zastanowią się, co czyni niektóre formy bardziej atrakcyjnymi od innych. Działanie jest kolejnym wydarzeniem z serii Spacery, podczas którego artysta zwraca uwagę odbiorcy na potencjał rzeźbiarski drzemiący w działaniach sił nie-ludzkich.

Krzysztof Maniak (1990) urodził się w Tuchowie. W 2015 roku uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (promotor dr hab. Bogdan Achimescu), a w 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Wydziale Malarstwa tej samej uczelni (promotor prof. Grzegorz Sztwiertnia). Aktualnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Zjawisk Sztuki Wydziału Intermediów ASP w Krakowie. Jest laureatem Talentów Trójki 2013, 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz 10. edycji Spojrzeń. Otrzymał także Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 7, stypendium Twórcze Miasta Krakowa i Stypendium Artystyczne Miasta Tarnowa oraz główną nagrodę V Salonu Wiosennego w BWA w Tarnowie.

Opłata za udział w spacerze wynosi 20 zł od uczestnika. Przewidywany czas jego trwania to 120 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie pozostałych wystaw w MOCAK-u w dniu wydarzenia.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<