12. Międzynarodowe Biennale Miniatury

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 25 maja 2023 - poniedziałek, 26 czerwca 2023

12. Międzynarodowe Biennale Miniatury – Częstochowa 2022 to kolejna odsłona niezwykłego konkursu plastycznego, organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie.

Warunek uczestnictwa w zasadzie jest tu tylko jeden: przedstawiona praca nie może przekraczać formatu 10 x 10 centymetrów. Wymaga to od autora nie tylko wyobraźni, ale też specyficznych umiejętności warsztatowych oraz – nomen omen – ogromnej dyscypliny. A jednak na to wyzwanie od lat odpowiadają setki artystów z całego świata, nadsyłając do Częstochowy swoje malutkie obrazy i grafiki.

Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu jury wybrało 192 prace 116 autorów oraz przyznało trzy nagrody regulaminowe i pięć wyróżnień honorowych. Wszystkie pokazano podczas jesiennej wystawy w galerii częstochowskiego Ośrodka Promocji Kultury. Potem cała ekspozycja wyruszyła w objazd po galeriach w Polsce i za granicą. W maju 2023 r. dotarła do Galerii CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury, która regularnie od 20 lat pokazuje piękno świat miniaturowych arcydzieł.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<