Gala Opery w Ogrodzie Botanicznym

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W majowe wieczory nie trele słowików o zmierzchu, ale śpiew artystów Opery Krakowskiej wypełni urokliwe aleje przepięknego o tej porze roku Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tym razem tłem operowych arii będą kwiaty, zieleń i natura, co po długiej zimie niesie nadzieję na wiosenne odnowienie serc i dusz. W niezwykłej scenerii wystąpią Iwona Socha – sopran, Zuzanna Caban – sopran, Agnieszka Cząstka-Niezgódka – mezzosopran, Jarosław Bielecki – tenor oraz Adam Szerszeń – baryton, a także Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Artyści rozgrzeją publiczność ulubionymi fragmentami dzieł Giuseppe Verdiego, Georges’a Bizeta, Johanna Straussa II czy Emmericha Kálmána. Obok arcydzieł repertuaru operowego i przebojów wiedeńskiej operetki w programie pojawi się także budząca porównywalny zachwyt muzyka musicalowa i filmowa. Nie zabraknie m.in. fragmentów z Upiora w operze Andrew Lloyda Webbera oraz wybranych tematów z suity orkiestrowej z musicalu Mamma Mia! Björna Ulvaeusa i Benny’ego Anderssona.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<