SABAS: „Cztery żywioły” Dariusza Fijałkowskiego

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 3 kwietnia 2023, 18:00

Dariusz Fijałkowski, poeata i miłośnik gór, który od 2021 roku tworzy projekt poetycki „CZTERY ŻYWIOŁY” będzie gościem SABAS-u 3 kwietnia 2023 r. o 18.00.

Cztery Żywioły
Projekt poetycki rozłożony na cztery lata (2021–2024). W jego trakcie powstają zbiory wierszy inspirowane SŁOWEM, CZASEM, OBRAZEM i MUZYKĄ.

2021 – „Słowo. Cztery żywioły – ogień”
2022 – „Czas. Cztery żywioły – woda”
2023 – „ Obraz. Cztery żywioły – ziemia” (tomik w druku)
2024 – „ Muzyka. Cztery żywioły – powietrze” (planowana data wydania)

Dariusz Fijałkowski to krakowianin z urodzenia, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel, miłośnik gór. W latach 90. opiekun literacko-artystyczny robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Raciborzu. Członek Klubu Młodych prowadzonego przez Jerzego Harasymowicza. W latach 1995-2005 członek ZLP. Przez dwie kadencje wiceprezes krakowskiego oddziału ZLP, do 2005. Współpracuje z Teatrem „Stygmator” w Krakowie oraz Salonem Artystycznym Beaty Anny Symołon.

Debiutował wierszami w „Głosie Nauczycielskim” – 1988. Publikował swoje utwory w „Głosie Nauczycielskim”, ”Piśmie Artystyczno - Literackim”, „Poezji dzisiaj”, „Zwrocie”. Laureat nagród w konkursach na poezję pisaną gwarą góralską. Organizator wieczorów literacko-muzycznych w schronisku na Maciejowej, a także w Opactwie Tynieckim, jak również literackich spotkań z dziećmi i młodzieżą. Miłośnik gór, opiekun szkolnych kół turystycznych, przewodnik górski przodownik GOT.

SABAS, czyli Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon, to cykl spotkań artystycznych, gdzie literaturze towarzyszy często również muzyka. To miejsce dla stałej prezentacji literatury, również tej mało znanej, z różnych obszarów kulturowych.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<