Noc Kin Studyjnych w Sfinksie

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 kwietnia 2023

Już niedługo, bo 15 kwietnia, będziemy świętować 4. Krakowską Noc Kin Studyjnych! W Kinie Sfinks zobaczyć będzie można sporo kina z Półwyspu Iberyjskiego: Kochając Pabla, nienawidząc Escobara (dramat biograficzny, reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania 2018), Wszyscy wiedzą (dramat, reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja 2019) i przedpremierowo 24 godziny (thriller, reż. Juan Diego Botto, Hiszpania 2022). Na najmłodszych czekać będą warsztaty z animacji filmowej.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie kina od 12 kwietnia od godz. 9.00.

11.00 ANIMACJA FILMOWA – warsztaty dla dzieci 8-12 lat.
Jaka jest różnica między fabularnym filmem aktorskim a filmem animowanym? W czasie warsztatów poprowadzonych przez Darię Godyń, reżyserkę, animatorkę i graficzkę, uczestnicy stworzą wspólnie animację poklatkową przy użyciu techniki kolażu/wycinanki.
Grupa: 15 osób, wejściówki dostępne w kasie kina od 12 kwietnia.

18.00 KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA dramat biograficzny, reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania 2018, 123’
wyst: Penélope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard, Julieth Restrepo
Historia związku najpotężniejszego barona narkotykowego, Pablo Escobara i gwiazdy kolumbijskiej telewizji, Virginii Valejo. Jest zauroczenie, romans, wkrótce jednak dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny – powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

19.15 (sala Mały Metraż) WSZYSCY WIEDZĄ dramat, reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja 2019, 132’
wyst: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernández
Film zdobywcy Oscara, Asghara Farhadiego. Po wielu latach nieobecności Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco, swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok.

20.15 POKAZ PRZEDPREMIEROWY!
24 GODZINY thriller, reż. Juan Diego Botto, Hiszpania 2022, 105’
wyst: Penélope Cruz, Luis Tosar, Adelfa Calvo, Christian Checa
Splecione ze sobą losy trzech postaci opowiedziane w ciągu 24 godzin mogących na zawsze zmienić ich życie. Przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie oraz o sile przyjaźni i solidarności, które mogą przeprowadzić ludzi przez najtrudniejsze momenty życia.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Kin Studyjnych.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<