Jerzy Lisak. Urok Faunusa

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 31 marca 2023, 18:00 - piątek, 14 kwietnia 2023

Zofia Weiss Gallery zaprasza na na spotkanie autorskie i uroczysty wernisaż wystawy cyklu malarskiego „Urok Faunusa” Jerzego Lisaka. Rozmowę poprowadzi Zofia Weiss wraz z kuratorką Karolina Kliszewską (warszawska Galeria Prześwit).

Jerzy Lisak uchyli rąbka tajemnicy na temat swojej pracy dla nominowanego do Oskara filmu „Loving Vincent” i opwie o swojej konfrontacji z wielkością Van Gogha, wchodzeniu w jego język malarski, radości barw 
południowej Francji i dramacie genialnego Vincenta. 

Jerzy Lisak (ur. 1979 w Szczecinie) – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2002). Zajmuje się malarstwem olejnym, temperowym i rysunkiem oraz animacją malarską. Inspiruje się sztuką dawną - zwłaszcza okresu renesansu i baroku, jego malarstwo ma często znamiona groteski i stylizacji. Twórczość postrzega jako sztukę perfekcyjnego rzemiosła, zgłębia alchemiczną stronę technik malarskich, starając się tłumaczyć na własny język, świat rzeczywisty, który go otacza. W latach 2015–2017 pracował jako animator malarski oraz painting designer w zespole BreakThru Films będąc autorem ujęć animacyjnych nominowanej do Oscara i Złotego Globu produkcji „Twój Vincent” (Loving Vincent). Namalował 39 obrazów, z których powstało około pięciu minut filmu, była to największa ilość ze 125 osobowego zespołu. Od 2017 roku współpracuje z Pauliną Ołowską, z którą w 2019 roku prowadził zajęcia w ramach International Summer Academy of Fine Arts w Salzburgu. 

Jerzy Lisak o swoich obrazach: „Groteski maluję z potrzeby zrozumienia ich struktury, zwłaszcza formy organicznej, która mnie fascynuje. Zasadnicze kształty zawsze nanoszę jako dość swobodny rysunek odręczny, co pozwala mi odejść od wzoru, którym jest np. gotycka czy rokokowa grafika” .

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<