Prezent urodzinowy

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 kwietnia 2023, 18:00

Ta obłędnie śmieszna komedia niezaplanowanych sytuacji, mogłaby zdarzyć się  naprawdę, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… wodzić ich za nos, ku uciesze wkręconego w tę szałową drakę widza!

Dwa bliźniacze apartamenty luksusowego hotelu, sąsiadujące przez ścianę jak w lustrzanym odbiciu, mogą pomieścić nawet najbardziej ekscentryczny zestaw gości: skłócone małżeństwo w separacji, włoskiego kelnera, który Włochem jest lub bywa, urzędnika państwowego czekającego na skandaliczny Prezent Urodzinowy, parę nieśmiałych samotnych serc umówionych przez biuro matrymonialne, egzotyczną Mimi – profesjonalistkę z agencji towarzyskiej, ekscentrycznego psychiatrę nieradzącego sobie z własnymi emocjami, atrakcyjną i elegancką bizneswoman, dziewiczą miłośniczkę romantycznej literatury nieopatrznie przeginającą z alkoholem i…? Długo by jeszcze wyliczać możliwości konfiguracji personalnych, wymykających się spod kontroli – choć aktorów na scenie wciąż jest jedynie pięcioro! Jak to możliwe?  Gdy ukryte drzwi między pokojami okazują się niedomknięte, każdy może stać się kimś, kim wolałby być lub bardzo nie chciałby być… 

Obsada:
Katarzyna Pakosińska, Dominika Kryszczyńska, Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Waldemar Obłoza

Reżyseria – Jerzy Bończak
Przekład – Elżbieta Woźniak
Scenografia – Klaudia Solarz
Kostiumy – Sylwester Krupiński
Opracowanie muzyczne – Marian Szałkowski
Asystent reżysera – Anna Modrzejewska

Spektakl gościnny Teatru Capitol z Warszawy

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<