Spotkanie autorskie z Miszą Sagim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 24 marca 2023, 20:00

Spotkanie z autorem odbędzie się wokół jego książki poetyckiej [doomer wave], która ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa papierwdole.

jedziemy ku zaspokojeniu nie wybierając pragnień, pisze misza sagi w wierszu otwierającym tom, definiując w ten sposób istotę miłościwie nam panującego reżimu produkcji. Ale z perspektywy czytelnika ważniejsze jest to, że wyznacza tu horyzont własnych obsesji twórczych: «[doomer wave]» w swojej kompozycji do złudzenia przypomina życie współczesnych, z powracającymi cyklami hiperstymulacji i depresji. Kiedy nastaje świat, w którym «wszystkie słowa rymują się ze sobą», byt staje się rozgotowanym spaghetti; rentę pomylić można z zen, karczowanie lasów z łykaniem Xanaxu, Victora Jarę z kryzysem nadprodukcji. W mroku historii jest jednak jeszcze światełko – rozpala je dyscyplina wyobraźni. Dzięki niej nie przestajemy marzyć o «którymś z możliwych», w którym kule omijają Komunardów” – pisze Dawid Kujawa.
misza sagi tworzy odjechany konstrukt, w którym zderza ze sobą wersy z pogranicza; adult animation, gier komputerowych, wschodnich mantr i europejskiej filozofii. Zderzenie tych pozornie nieprzystających porządków, pozwala mu zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, by ujawnić rządzące nią machinacje. Czy Nietzsche zasmakowałby w sojowym latte? Pod jaką nazwą Kierkegaard zrobiłby sejwa? O czym śni Samarkanda? Całość to mocno wciągająca podróż z czającym się za rogiem kapitaluchem – pisze Justyna Kulikowska.
(Opis organizatorów)
 
Prowadzenie spotkania: Patryk Kosenda
 
Misza Sagi – publikowany, ale wciąż debiutuje, coś tam kmini, kombinuje. Lubi sport (czynnie: tenis stołowy, biernie: sumo), muzykę (jakieś lofi/ chill beats to relax/ study to, doomer music vol., etc.), książki, podróże.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<