Spotkanie autorskie z Karoliną Kapustą

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 24 marca 2023, 18:00

Spotkanie z Karoliną Kapustą odbędzie się wokół jej debiutanckiej książki poetyckiej fuzja bordo, która ukazała się w lutym tego roku nakładem wydawnictwa Biuro Literackie.

Zbiór fuzja bordo to wiersze rejestrowane na granicach, do których większość z nas się nawet nie zbliży. Gdy ciało zawodzi, autorka nie wybiera jednak poetyki lamentacyjnego zawodzenia, tylko plecie węzełki z nuconych zaśpiewów, zasłyszanych fraz, odczyniających inkantacji, a wszystko po to, żeby w tym akcie transfuzji słów odzyskać mowę poręczną dla własnego gniewu i cierpienia. W zbiorze Kapusty znalazły się liczne wiersze wyjścia: z zaduchu szpitalnej sali, z mrocznych snów na tabsach, z ran i blizn – w lasy, na plaże i ulice, żeby tańczyć bić się całować.
(Opis organizatora)

Karolina Kapusta – urodzona w Gliwicach, obecnie mieszka we Wrocławiu. Laureatka XV edycji projektu Połów oraz Pierwszej książki wierszem 2022 roku.  Zawodowo związana z branżą PR.
Agata Puwalska – debiutowała w 2021 roku tomem haka!, wydanym przez Biuro Literackie, w 2022 roku ukazała się jej druga książka – PARANOIA BEBOP (wydawnictwo KONTENT). Za nieodnalezienie luizy w ogrodzie została nagrodzona I miejscem na XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. K. K. Baczyńskiego. Nadwydajnie wrażliwa. Paranoicznie otwarta. Gdy nie musi, uczestniczy w spotkaniach KSP im. Aleksandra Fredry. Laureatka XIV edycji Połowu oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Mieszka w Węgrzcach pod Krakowem.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<