Salon Literacki / Krzysztof Lisowski

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 23 marca 2023, 18:00

W ramach cyklu spotkań Salon Literacki Biblioteki Kraków odbędzie się wieczór autorski Krzysztofa Lisowskiego poświęcony jego dziełu – Jakiś Odys i inne pisaniny.

Krzysztof Lisowski – poeta, redaktor, krytyk literacki, eseista, prozaik, tłumacz, autor wierszy dla dzieci. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował jako poeta w roku 1972 na łamach „Życia Literackiego”. W latach 1977-2019 pracował w Wydawnictwie Literackim, był członkiem redakcji miesięcznika „Kraków” oraz wieloletnim współpracownikiem kilku pism m.in. „Nowe Książki”, „Kwartalnika Artystycznego”; od początku istnienia kwartalnika „Czas Literatury”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu. W latach 1999-2000 członek Komisji Kwalifikacyjnej Zarządu Głównego SPP. Wykładał w szkole „creative writing” Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współredagował „Dekadę Literacką” (1990-2005).
Za twórczość literacką otrzymał m. in.: Nagrodę im. Andrzeja Bursy (1976), Nagrodę im. Stanisława Piętaka (1981), stypendium Fundacji im. Adama Mickiewicza w Toronto (1987), Nagrodę Miasta Krakowa (1990), „Krakowska Książka Miesiąca” (za 33 zapewnienia o miłości do świata - X/1999), stypendium rządu Szwecji na Gotlandii (2000), kilkakrotnie stypendium Ministra Kultury RP. W 2014 roku, Nagrodę Poetycką im. Bednarczyków za tom Poematy i wiersze do czytania na głos. W 2019 roku Nagrodę Poetycką im. ks. Jana Twardowskiego. W 2015 otrzymał medal Gloria Artis. Tłumaczony na kilkanaście języków – ostatnio na turecki, arabski, serbski i norweski.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<