Spotkanie z Mirką Szychowiak

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 20 marca 2023, 18:00

W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji organizatorzy zapraszają na spotkanie poetyckie z Mirką Szychowiak. Oprócz rozmowy o swojej twórczości, poetka, która była rezydentką w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, opowie o swoich związkach z noblistką.

Mirka Szychowiak – finalistka X edycji OKP im. Jacka Bierezina w 2004, wyróżniona w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji w 2006 roku za książkę Człap story, laureatka Grand Prix XV OKP Poetyckiego "Malowanie Słowem" w 2010 (wydanie tomiku Proszę nie płakać); nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” w 2011 za książkę Jeszcze się tu pokręcę i do nagrody głównej XI Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania 2015; w 2015 roku ukazał się też debiut prozatorski – opowiadania Gniazdozbiór oraz tom – Gustaw znikąd. W 2016 roku powstał tomik – Jakie to życie jest krępujące. Rok 2018 – Trzeci migdał, a 2020 – Uwaga, obiekt monitorowany. Książka została nominowana do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej w 2021 roku i w tym samym czasie autorka została rezydentką w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Tomik Kup mi las, (2021) jest ósmym tomem mieszkającej w Księżycach pod Wrocławiem autorki. Jej wiersze przetłumaczone zostały w języku angielskim, włoskim, rosyjskim, ukraińskim i hiszpańskim.

Spotkanie poprowadzi Weronika Szelęgiewicz

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<