Egipt i Sudan – tego nie zobaczycie z biurem podróży

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 31 marca 2023, 18:00

Zamiast „all inclusive”, basenu i drinków z palemką był piach, sól i fenomenalna przyroda. O swojej afrykańskiej podróży do Egiptu i Sudanu opowiedzą Ola i Bartek Drożdżal, autorzy bloga thevagabond.pl.
W kwietniu 2021 roku zmęczeni natłokiem informacji i przytłoczeni pracą Ola i Bartek ruszyli do Afryki. Spędzili tam dwa miesiące pełne przygód i szalonych zwrotów akcji. Podczas spotkania w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności opowiedzą jak:

  • łapali autostop na Saharze w 40-stopniowym upale,
  • jeździli tuk-tukiem „na polskich blachach” po opustoszałym mieście portowym,
  • byli przemycani przez posterunki policyjne na Pustyni Arabskiej,
    kąpali się w basenach solnych w odizolowanej oazie, oddalonej o 50 km od Libii,
  • spędzili ponad tydzień pływając legendarną feluką po Nilu.
    OLA I BARTEK DROŻDŻAL: Poznaliśmy się w podróży przez Azję. Tym, co nas połączyło, były nie tylko romantyczne zachody słońca, ale przede wszystkim syberyjski chłód, codzienne zwijanie mokrego namiotu i ciężkie plecaki. Nie nastrojowe knajpki i kolacje przy świecach (które oczywiście też lubimy!), ale kanapki z najgorszym na świecie mongolskim dżemem i popisowy obiad, składający się z fasoli z puszki połączonej z koncentratem pomidorowym. W tych niezbyt przyjaznych warunkach postanowiliśmy, że będziemy wspólnie podróżować po świecie. Tam, gdzie słońce, lazurowe morza i plaże z piaskiem o strukturze mąki, ale również pośród chłodu, nieprzyjaznych skał i wiecznych śniegów. I tak krok po kroku realizujemy nasz życiowy plan.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<