Czy weganizm to moda czy ratunek dla świata?

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 31 marca 2023, 18:00

Żyjemy w czasach katastrofy klimatycznej. Świat naukowy jest zgodny co do tego, że jednym z ważnych czynników wpływającym na globalne ocieplenie jest bardzo wysoka emisja gazów cieplarnianych powstających przy masowej produkcji mięsa i spożywczych produktów odzwierzęcych.

Dieta oparta na produktach roślinnych zdaje się być logiczną odpowiedzią na kryzys klimatyczny, z którym się borykamy i za który winę ponoszą przede wszystkim kraje wysokorozwinięte. Tymczasem temat weganizmu cały czas rozpala gorące dyskusje, kojarzy się z modą hipsterów z wielkich miast i często jest odbierany jako zamach na wolność i odbieranie prawa do zjedzenia steka bez zbędnych wyrzutów sumienia.

Podczas dyskusji otwierającej cykl Istoty pozaludzkie. Wokół praw zwierząt zaproszeni goście: filozofka i autorka m.in. publikacji Filozofia wegańska Joanna Hańderek, socjolog i youtuber, autor książki Go vegan! Orestes Kowalski oraz doktorka kulturoznawstwa i autorka książki Warzywa zjedz, mięso zostaw. Krótka historia wegetarianizmu Natalia Mętrak-Ruda porozmawiają o weganizmie z perspektywy socjologicznej, filozoficznej i historycznej.
Rozmowę poprowadzi dziennikarka Radia Kraków, Justyna Nowicka.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<