Konferencja: Metaświaty 2023

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 marca 2023, 09:30-17:30

Artyści, futurolodzy, prawnicy i twórcy nowoczesnych technologii spotkają się 28 marca na konferencji naukowej „Metaświaty 2023” w krakowskim Kinie Kijów. Będą rozmawiać o wyzwaniach związanych ze sztuczną inteligencją, z metaverse, tokenizacją sztuki czy kryptografią kwantową. Wydarzeniu towarzyszy promocja dwóch książek „Metaświat. Prawne i techniczne aspekty przełomowych technologii” oraz „Listy Minotaura do zakażonych” multimedialnej publikacji prof. Andrzeja Bednarczyka, rektora ASP w Krakowie.

Konferencja „Metaświaty 2023” to wspólna przestrzeń zarówno dla entuzjastów jak i sceptyków przełomowych technologii. Celem konferencji jest przybliżenie zagadnień na styku prawa, sztuki i nowych technologii. Prelegenci poruszą tematy związane z zasadami działania sztucznej inteligencji (AI), powiedzą o wyzwaniach prawnych i etycznych czy o prawie własności do sztuki cyfrowej i jej formach tokenizowanych w postaci NFT. Poruszą także kwestię posługiwania się cyfrowymi aktywami w metaverse.

W trakcie konferencji Instytut Sztuk Progresywnych (powstający przy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) zaprezentuje zrekonstruowany w wersji cyfrowej model modernistycznego kina Kijów według projektu sprzed 55 lat. Wirtualne kino jest pierwszym zabytkowym budynkiem w Polsce, które trafi do metaverse. Projekt powstał pod kierownictwem artystów z krakowskiej ASP prof. Grzegorza Bilińskiego i Alicji Duzel – Bilińskiej.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji „Metaświaty 2023” będzie wystawa multimedialna przygotowana przez artystów wizualnych z ASP w Krakowie i Wydziału Sztuki UP w Krakowie. Centralnym punktem wystawy jest instalacja bazująca na AR (rozszerzonej rzeczywistości), która jest zarazem prezentacją nietypowej multimedialnej książki Wydawnictwa ASP - „Listy Minotaura do Zakażonych”. To przykład spojrzenia na świat nowych technologii, które coraz odważniej przenikają do świata sztuki. Autor książki prof. Andrzej Bednarczyk podczas spotkania autorskiego, które jest jednym z elementów konferencji „Metaświaty 2023” przybliży nie tylko koncepcję publikacji, która powstawała przez ostatnie 15 lat, ale przede wszystkim przedstawi spojrzenie artysty na świat metaverse.

Spotkanie poprzedzi panel konferencji poświęcony metaobrazowaniu, w którym udział wezmą m.in. prof. Ryszard Kluszczyński, prof. Grzegorz Biliński, prof. Alicja Duzel-Bilińska i dr Edyta Sadowska.

Szczegółowy program konferencji „Metaświaty 2023” oraz darmowa rejestracja na stronie www.metaswiaty.pl

Konferencja „Metaświaty 2023”, to wspólne przedsięwzięcie Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, powstającego przy niej Instytutu Sztuk Progresywnych oraz dwóch fundacji – Fundacji AI LAW TECH i Fundacji Kultury Audiowizualnej Febus.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<