Machina sztuki: Muzealne zakamarki

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Po co przychodzimy do muzeum? Jak wygląda muzeum i czemu służy? Jak się w nim zachować? Co w nim można robić, a czego nie wypada? Czy muzeum to przestrzeń wolności? Podczas wszystkich marcowych warsztatów będziemy konstruować, budować kolekcje, planować wystawy i zastanawiać się jakie są zasady współtworzenia muzeum.

4 marca, sobota, 11.30-12.30
Niech żyje Muzeum

Wyobraźmy sobie muzeum, w którym na wystawie można oglądać fotografie nas i naszych bliskich, w tym zdjęcia naszych domowych pupilów. Warsztaty inspirowane ideą żywego archiwum zapoczątkowaną przez Tadeusza Kantora. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie wydruków zdjęć z rodzinnego archiwum.

11 marca, sobota, 11:30–12:30
Muzeum doświadczeń

Warsztaty wokół wybranych obiektów ze zbiorów Cricoteki, których ideą jest przybliżenie twórczości Tadeusza Kantora młodszym odbiorcom. Warsztaty, które mają na celu pobudzanie własnej ekspresji uczestników, będą także niepowtarzalną okazją do ich interakcji. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie jednego wybranego przez siebie przedmiotu.

18 marca, sobota, 11.30-12.30
Muzeum w ruchu

Czy muzealny eksponat może stroić miny albo tańczyć Kizombę? A jeśli przedmiot dostałby szansę na opowiedzenie swojej historii, jakby to zrobił? Co kryje się w obrazie ograniczonym ramami, kostiumie wiszącym w kącie muzealnej sali, rekwizycie teatralnym spoczywającym w gablocie? Będziemy szukać sposobów „ożywiania” rzeczy poprzez ruch, dźwięk, słowo. Jeśli chcecie posłuchać historii ukrytych w przedmiotach muzealnych – zapraszamy.

25 marca, sobota, 11:30–12:30
Muzeum niemożliwe?

Czy muzeum podobne może być do żagla? Albo wstęg? Czy można zawiesić je nad rzeką? Przyjrzymy się temu jak wyglądają budynki muzealne w różnych miejscach na świecie. A następnie zbudujemy własne. Z pudełek i kartonu. Muzeum w ruchu, muzeum tymczasowe, muzeum do łatwego przenoszenia i przemontowywania.

***
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<