Kol isza po krako(w)sku: Głos Ocalałych

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 marca 2023, 18:00
W tym roku przypada 80. rocznica likwidacji krakowskiego getta. JCC Krakow zaprasza 9 marca w na kolejne spotkanie z cyklu „Kol isza po krako(w)sku” w czasie którego wspólnie uczcimy pamięć osób, którym nie udało się przeżyć wojennego piekła i wsłuchamy się we wspomnienia mieszkanek krakowskiego getta.Wspomnienia będą czytać członkinie społeczności JCC.
Prowadzenie: Błażej Tatarek

„[...] Do getta przybywa coraz więcej ludzi, przywożą ich podobno z mniejszych gett, które likwidują w okolicznych miasteczkach. Ludzie ci opowiadają historie nie do uwierzenia. Mówią, że Niemcy mordują, biją, strzelają do dzieci i starców. Nie możemy w to uwierzyć, a oni tylko kiwają głowami. Dokwaterowuje się tych ludzi do mieszkań. Często w jednym mieszkaniu żyje kilka rodzin. Nam to nie grozi, nasze mieszkanie jest małe, a jeszcze mieszka z nami przyrodni brat tatusia”. (Stella Müller-Madej)

Wstęp wolny. W języku polskim.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<