Getto przestało istnieć. W 80. rocznicę likwidacji żydowskiej dzielnicy

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 marca 2023 - piątek, 31 marca 2023

Apteka pod Orłem – oddiał Muzeum Krakowa zaprasza na wydarzenia i wystawę plenerową w ramach 80. rocznicy likwidacji getta w Krakowie.

Przez cały marzec na placu Bohaterów Getta można obejrzeć wystawę plenerową Getto przestało istnieć. W 80. rocznicę likwidacji żydowskiej dzielnicy w wersji polsko i angielskojęzycznej.  Podzielona na tematyczne części przedstawia nie tylko właściwy okres likwidacji getta, ale również sytuację w dzielnicy przed akcją marcową. Dopełnieniem narracji na wystawie jest  przedstawienie historii wybranych ofiar oraz sprawców, możliwych sposobów na wydostanie się z krakowskiego getta podczas jego likwidacji oraz historii tego miejsca po akcji marcowej.

Wystawa została zlokalizowana nieopodal zrekonstruowanego budynku dworca na Placu Bohaterów Getta, czyli okupacyjnym Umschlagplatzu, z którego tysiące Żydów wysłano na śmierć do obozu zagłady w Bełżcu, a podczas likwidacji – do obozu Auschwitz-Birkenau.

=> więcej o obchodach

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<