28. Summer Jazz Festival Kraków

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 2 lipca 2023 - sobota, 2 września 2023

28. edycja Summer Jazz Festival Kraków odbędzie się w dniach 2 lipca – 2 września 2023.

Rozpocznie się 2.07 tradycyjną Niedzielą Nowoorleańską, a zakończy 02.09 specjalnym koncertem w dniu 10. rocznicy śmierci Jarka Śmietany.

17 lipca w ICE Kraków wystąpi Marcus Miller. To obecny na scenie już od 45 lat laureat wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień, m.in. dwóch statuetek GRAMMY® oraz The Edison Jazz/World Award™ za całokształt twórczości. W 2013 roku został uhonorowany przez UNESCO tytułem Artysty na rzecz Pokoju oraz mianowany rzecznikiem The Slave Route Project.
Marcus to twórca, producent, multiinstrumentalista i niezwykle płodny kompozytor. Jego muzykę ukształtowała współpraca z największymi takimi jak Eric Clapton, George Benson, Aretha Franklin, Brian Ferry, Wayne Shorter, Al Jarreau, Herbie Hancock, Carlos Santana, a szczególnie Miles Davis, dla którego komponował, nagrywał i produkował historyczne płyty (m.in. "Tutu").
Występując na scenie z młodymi, utalentowanymi muzykami przemierza świat funku, soulu i jazzu. Na przestrzeni lat Marcus Miller pokazał, że doskonale wie, jak podchodzić do każdego z tych gatunków i znakomicie porusza się we wszystkich stylach z ich pogranicza.

30 lipca do Krakowa powróci Billy Cobham. Wraz z nim w Filharmonii Krakowskiej wystąpią m.in. polskie znakomitości – pianista Adzik Sendecki i skrzypek Adam Bałdych oraz basista Linley Marthe.

12 sierpnia w Filharmonii Krakowskiej wystąpi, po raz pierwszy w Krakowie, jeden z największych wirtuozów fortepianu – Michel Camilo. Ten pochodzący z Dominikany „latynoski szarlatan klawiatury”, laureat Grammy, od dziesięcioleci powoduje dreszcze i entuzjazm wśród słuchaczy z całego świata.

Bilety dostępne na stronie ticketmaster.pl lub w biurze festiwalu, ul. Karmelicka 52/1, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00, tel.: +48 12 357 69 22.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<