Wiosenna Sinfonietka: O rymach, rytmie i innych potworach

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 20 marca 2023, 11:00

Wiosenna Sinfonietka to koncert, w którym orkiestra Sinfonietta Cracovia pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak przywoła wiosenny i radosny nastrój w wyborze klasycznych utworów związanych z wiosną (m.in. Antonia Vivaldiego). Nad literackim kształtem wydarzenia, angażującym dziecięcą ciekawość, czuwać będzie Michał Rusinek, mistrz słowa i autor opowiadań dla najmłodszych, który wciągnie najmłodszych w opowieść o rymach, rytmie i potworach.

W programie: kompozycje Antonia Vivaldiego, Johanna Sebastiana Bacha oraz fragment ścieżki dźwiękowej z filmu Harry Potter i Czara Ognia

Julia Malke, Maria Kućmierczyk, Józef Kućmierczyk soliści
Karolina Kamińska Pani Wiosna
Michał Rusinek słowo
Happy Strings
Sinfonietta Cracovia

Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygent

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość. Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami tworzonymi przez młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<