Spotkanie autorskie z Robertem Samborskim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 14 lutego 2023, 18:00

Czy można wyzwolić się spod władzy Kościoła? Szczególnie w sytuacji, gdy było się jego częścią i korzystało z przysługujących księżom przywilejów?

Robert Samborski po bestsellerowym Sakramencie obłudy w którym opisał pobyt w seminarium duchownym, tym razem rozlicza się z późniejszym okresem, kiedy wyrzucony z diakonatu, wciąż miał nadzieję na przywrócenie i otrzymanie święceń. Sytuacja zawieszenia okazała się destrukcyjna, ale i zbawienna. Zmusiła do znalezienia siły, by stawić czoło świeckiemu życiu.

Prowadzenie spotkania: Joanna Hańderek

Robert Samborski – były duchowny katolicki, studiuje biologię na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor bestselerowego Sakramentu obłudy. Wspomnienia z seminarium. Na swoim blogu Świątynia wilka pisze m.in. o przyrodzie, wilkach i swoich wędrówkach z psem Bojarem.

dr hab. Joanna Hańderek prof. UJ – wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności. Autorka Filozofii wegańskiej, Metamorfozy i muzea, Czas i spotkanie, red. Wykluczenia?. Działaczka społeczna. Współredaktorka kwartalnika popularnonaukowego „Racje”, redaktorka „Zdania” i „Istoty”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Klubu Gaja, Kongresu Świeckości, członkini rady głównej Kongresu Kobie

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<