Zwiedzanie Willi Decjusza

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza w lutym krakowian do zwiedzania renesansowego pałacu na Woli Justowskiej.

Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie z pewnością zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele. W Willi Decjusza prezentowana jest też sztuka współczesna – w Holu Głównym można obejrzeć grafiki Krzysztofa Skórczewskiego: Widok z okna” (1991), „Villa Decius” (2008), „Chińska brama” (2016) i „Nowe Imperium” (2021). Na I piętrze Willi prezentowane są obrazy krakowskiej artystki - Beaty Zuby.

Ciekawostkę architektoniczną stanowi natomiast loggia wyposażona w niezwykłej urody orientalne kafle, sprowadzone z Afryki Północnej do Willi w XIX w. przez Marcelinę Czartoryską.

W lutym zwiedzanie Willi Decjusza odbywa się w następujących terminach:

  • w czwartki: 9 i 23 lutego o godz. 13.00 - ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM (w cenie biletu wstępu),
  • w niedziele 19 i 26 lutego od godz. 11.00 do 18.00 - ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE

Cennik biletów: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł, rodzinny (2 osoby dorosłe + min. 2 dzieci do wieku 16 lat lub 1 osoba dorosła + min. 3 dzieci do 16 roku życia) 30 zł
Bilety do nabycia w Willi Decjusza (płatność gotówką).

***
A młodych wielbicieli przygód i historii Willa Decjusza zaprasza do udziału w grze, podczas której dzieci zwiedzą przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznają jej zakamarki i (być może!) rozszyfrują wiadomość, która najwyraźniej nigdy nie trafiła w ręce spadkobierców jego fortuny – więcej

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<