Literackie Chwile: Czas na zmianę zdania, czyli chwila z drewnianym robotem w Pałacu Potockich

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 12 marca 2023, 09:30

Kiedyś uważano, że roboty powinny być zrobione z metalu. Że mają mieć srebrzyste zbroje, elektroniczne komponenty, procesory i przewody. Myślano, że nadają się tylko do pracy i nie można się z nimi bawić, że nie mogą być sympatyczne, czułe i wrażliwe. Na szczęście nadszedł czas, kiedy można zmienić zdanie! Okazuje się, że roboty mogą być wspaniałe, mięciutkie i kochane, a do tego mogą być zrobione z... drewna. Podobnie było z księżniczkami. Kiedyś uważano, że muszą mieszkać w zamku lub siedzieć zamknięte w wieży. A przecież wcale tak nie jest! Księżniczki mogą wszystko: nawet przeżywać najwspanialsze przygody, trzymając za rękę drewnianego robota.

Na warsztatach poznamy książkę Mały drewniany robot i księżniczka z pieńka
Tekst, ilustracje: Tom Gauld
Tłumaczenie: Hubert Brychczyński
Wydawnictwo Centrala
***
Warsztaty poprowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy INSPIRO, organizatorzy setek warsztatów dla dzieci, nagradzani animatorzy kultury, którzy uwielbiają pracę z dziećmi, dla których zmieniają świat. Są praktycznie nieteoretyczni. Fascynuje ich siła oddolnych inicjatyw, energia lokalnych społeczności i fakt, że wszystko jest możliwe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<