Rośliny, ogrody i sztuka. Spotkanie z Bogusławem Bachorczykiem

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 15 lutego 2023, 18:00

MuFo Strzelnica zaprasza na spotkanie z Bogusławem Bachorczykiem, autorem projektu „Podpórki – transfiguracje”. Artysta opowie o swojej twórczości i jej związkach z naturą.

Jaki jest cel dokumentowania? Czy da się przenieść wielowymiarową rzeczywistość w dokumentujące medium? Czy wizerunek to zamrożona prawda czy raczej drugie życie? Czy istnieje uniwersalna i obiektywizująca dokumentacja? I w końcu, bo przecież jesteśmy w Muzeum Fotografii, czym jest prawda fotografii?

W ramach projektu „Podpórki – transfiguracje” przez trzy kolejne miesiące  będziemy szukać odpowiedzi na te i inne pytania, przyglądając się i dokumentując „Podpórki”. Zapraszamy z ich autorem Bogusławem Bachorczykiem do wspólnych eksperymentów. Obserwację jak zmieniają się podpórki transponowane w różnego rodzaju wizerunki i opisy chcemy także potraktować jako pretekst do szerszych rozważań dotyczących rzeczywistości i jej zapisu.

Bogusław Bachorczyk – Malarz, rzeźbiarz, rysownik, twórca multimedialny. Doktor habilitowany, profesor w III Pracowni Interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Jest autorem koncepcji i wykonawcą wieloletnich projektów twórczych, m.in. prowadzenie dziennika-szkicownika (od 1986 r.) i projekt Pracownia Czysta 17 (od 2003 r.).

Na spotkanie nie obowiązują zapisy.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<