Rzeczywistość a wizerunek. Wykład i dyskusja

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 8 lutego 2023, 18:00

Rejestracja, uchwycenie, przyszpilenie – wszystkie słowa związane z dokumentowaniem wiążą się z unieruchomieniem konkretnego, ruchomego przecież, momentu. Dokumentowanie z jednej strony unieśmiertelnia, ale z drugiej zadaje śmierć, pozbawiając obraz życia. Dynamiczna zmienność przeciwstawiona zostaje martwocie. Pytanie: jak ponownie tchnąć ducha w truchło? Jak korzystając z tego co nam pozostało z minionych czasów zgłębić tajemnicę tamtej rzeczywistości?

Prowadzenie:
Monika Kozień – historyk sztuki, członkini AICA i Forum Edukatorów Muzealnych. Autorka i kuratorka wystaw, autorka tekstów i wykładów, autorka programów edukacyjnych. Prowadzi badania dotyczące sztuki współczesnej, kulturowej i społecznej roli obrazu, a także historii i teorii obrazu; kuratorka kolekcji sztuki współczesnej w zbiorach MuFo. Kuratorka programu działalności MuFo Strzelnica.

Marta Miskowiec – antropolog kultury. Autorka i kuratorka wystaw, autorka tekstów, autorka i organizatorka spotkań i wykładów. Prowadzi badania dotyczące fotografii amatorskiej, zajmuje się fotografią społeczną i  społecznym znaczeniem fotografii. Kuratorka programu działalności MuFo Strzelnica.

Na spotkanie nie obowiązują zapisy.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<