Regina Mazaraki. Pamiętnik emocji

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 2 lutego 2023, 18:00 - niedziela, 26 lutego 2023

Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Reginy Mazaraki w Pałacu Sztuki.

Regina Mazaraki jest krakowianką, absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych – uczennicą wybitnych malarzy Piotra Jarży, Jana Rzehaka. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w pracowni prof. Haliny Cader. Podróżuje. Wychowuje dzieci. Od lat tworzy obrazy, grafiki
i ulubione monotypie. Te trzy dziedziny częstokroć łączą się ze sobą. Niewątpliwy temperament malarski prowadzi do ciągłych poszukiwań i łączenia różnych technik malarskich i graficznych. Regina Mazaraki wystawiała swoje prace w kraju a także za granicą – na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Obrazy moje są mi potrzebne do życia. Nie tworzę ich jako pamiętnika emocji, wyda rzeń. Są syntezą - moim pytaniem o formę i mozolnie tworzoną odpowiedzią. Dowodem, że żyję - powiedziała komentując prezentowaną kolekcję.

...Czy ktoś kto nosi książęce nazwisko mógłby znaleźć lepsze od Pałacu miejsce do pokazania swojej sztuki? Artystka pokazuje wybór swoich prac. Nastrojowe pejzaże z gór pod którymi mieszka. Powidoki drogi w Chochołowie. Z zachwytem i upodobaniem tworzy obrazy kwiatów. Szuka harmonii. Szuka piękna kiedy
maluje bukiety misternie i precyzyjnie, podobnie, jak wtedy, kiedy tworzy biżuterię. Czasami bywa realistką, czasem podobieństwa do miejsc i osób bywają nieoczywiste. W swoich obrazach jest spontaniczna i prawdziwa. Są one zapisem zachwytów i dowodem ważnej otwartości na czerpanie z wielu źródeł. Pomysły na obrazy przychodzą do niej same. Czasami łaszą się jak kot, czasami skaczą i szczekają jak Jej psy. (prof. Piotr Jargusz)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<